русский 050-881-7217

רואה חשבון לעצמאיים

יוצאים לדרך עצמאית? ראשית כל אנו בפירמת רואי חשבון EA&CO מבקשים לברך אתכם על הצעד הראשון בדרך לעצמאות כלכלית.זוהי דרך מרגשת, גדושה במוטיבציה ובציפיות. עבור רבים, הרי שזוהי הגשמת חלום או הדרך האידיאלית להעניק ביטוי הולם לכישוריהם.

יוצאים לדרך עצמאית? ראשית כל אנו בפירמת רואי חשבון EA&CO מבקשים לברך אתכם על הצעד הראשון בדרך לעצמאות כלכלית.זוהי דרך מרגשת, גדושה במוטיבציה ובציפיות. עבור רבים, הרי שזוהי הגשמת חלום או הדרך האידיאלית להעניק ביטוי הולם לכישוריהם.

ברוב המוחלט של המקרים, הרי שאלו היוצאים לדרכם העצמאית לראשונה, יבקשו לפתוח תיק עוסק פטור או עוסק מורשה. כאן גם נכנס תפקידו הראשוני של רואה החשבון הבוחן את צפי ההכנסות הראשוני, ועל-פיו מתחיל בהליך פתיחת התיק בהתאם.

 

 

כיצד תפקידו של משרדנו בא לידי ביטוי?

 

בעיקר בפרק הזמן הראשוני, הרי שטבעי יהיה ובעל או בעלת העסק יזדקקו לזמן התאקלמות; זמן בו יכירו היבטים ניהוליים בהם טרם פגשו, תקשורת אל מול גופים שונים כגון לקוחות וספקים וכן – גם יידרשו להתמצא יותר ויותר בהיבטים החשבונאיים והפיננסיים. ניתן לומר כי משרד רואי חשבון נכנס לנעליים של מעין מדריך, מלווה ויועץ עסקי. רואה החשבון הוא זה שאמון על ייעוץ המס עבור בעל או בעלת העסק, הוא זה שעמו יש להתייעץ בכל נושא חשבונאי לרבות הנהלת החשבונות והייצוג אל מול הרשויות. ישנם משרדים המספקים אפליקציות ותוכנות ייעודיות פרטיות באמצעותן יכולים העצמאיים להנפיק את חשבוניות המס והקבלות.

במשרדנו בחרנו לקחת את התפקיד צעד אחד קדימה, כאשר יצרנו שורה של מדריכים מקצועיים (ובגובה העיניים) המסבירים על מושגים פיננסיים, על גופים הנחשבים לחלק בלתי נפרד מתפקודו של העסק, כיצד מתנהלים מול הבנק? מהו דו"ח רווח והפסד? מהי הוצאה מוכרת? ועד למושגי בסיס כגון חשבונית מס, כרטסות ועוד. אנו אמנם מספקים שירות מקיף ומלא, אך גם פועלים מתוך השקפת העולם כי ידע הוא כוח. אמרה המקבלת משנה תוקף כל שכן כאשר מדובר בעסק עצמאי המבקש לצמוח ולשגשג.

 

 

תחילת הפעילות עם רואה החשבון

 

בתחילה נבקש לבחון את סוג העסק, את היקף הפעילות הראשוני הצפוי. בדיוק כמו שנהוג לבנות תכנית עסקית יחד עם יועץ עסקי, הרי שנהוג לבנות מעין תכנית פיננסית ראשונית עם רואה החשבון. על-סמך הנתונים וההשערות שנקבל במסגרת המפגש הראשוני, נחליט אם לפתוח תיק עוסק פטור או מורשה, לעתים אף ייתכן ונחליט לפתוח תיק חברה בע"מ. במשרדנו אנו שמחים להציע שירות לפתיחת תיק עד 48 שעות לכל היותר. את השירות ניתן לקבל הן במסגרת שירות פרונטלי במשרדנו, והן במסגרת שירות מקוון אונליין.

 

 

הפעילות השוטפת

 

הנהלת חשבונות

 

כל משרד ראיית חשבון מחזיק מחלקת הנהלת חשבונות המספקת את שירותיה במיקור חוץ עבור העצמאי/ת. לפרילנסרים ישנה הפריבילגיה להחליט האם ירצו לנהל את חשבונותיהם לבדם או שמא להיעזר בשירות שכזה. לראות עינינו, מומלץ להיעזר בשירותיו של משרד רו"ח, וזאת כיוון שהנהלת חשבונות גובה משאב זמן בלתי מבוטל מן העצמאי; זמן יקר אשר ניתן להשקיעו בפיתוח העסק ובהיבטים רבים נוספים. התנהלות יחד עם מנהלת חשבונות מקצועית יכולה לסייע בתקשורת השוטפת אל מול רשויות המס, לחסוך זמן יקר ולעתים קרובות אף כסף רב.

 

 

דיווחים לרשויות המס

 

מתפקידו של משרד ראיית החשבון לדווח באופן שוטף אל רשויות המס. בתיק עוסק פטור ועוסק מורשה הרי שנהוג לדווח לרשויות המס על בסיס דו-חודשי באופן שוטף. לפי בקשה מיוחדת, יכול העצמאי לבקש ממשרדו שידווח לרשויות המס באופן חודשי.

 

 

שיחות חתך ותכנון מס

 

האם דבר מה השתנה בגובה ההכנסות של בית העסק? האם דבר מה השתנה בגובה ההוצאות? מהו הסטטוס הפיננסי בו מצוי בית העסק נכון לעת עתה? שאלות אלו ועוד, יכולות להכתיב לנו את המהלכים הבאים. ייתכן ויומלץ על מעבר מעוסק פטור למורשה, וכן מעוסק מורשה לחברה בע"מ. שיחות חתך אלו, נועדו גם לתכנן את תשלומי המס מחדש. יהיו מקרים בהם נפעל להעלאת מקדמות המס לאור עלייה בהכנסות, דבר אשר יימנע הפתעה לא רצויה בה נדרש להשלים את החסר אל מול הרשויות. יהיו גם מקרים בהם יוכל רואה החשבון לתכנן אסטרטגיית מס שתחסוך הון בלתי מבוטל.

 

 

הצהרת הון ודו"ח שנתי

 

מדי שנה נדרשים העצמאיים להגשתו של דו"ח שנתי עד ל-30.4 של השנה העוקבת לשנת המס. לצד הדיווחים השוטפים, רשויות המס נעזרות בדו"ח זה לצרכי מעקב וניטור. כחלק מן השירות, מתוקף תפקידו של רואה החשבון להנחות את לקוחותיו באשר לכל המסמכים הנדרשים למען הגשת הדו"ח השנתי, לרבות אישורים באשר לנקודות זיכוי במס, אישורים שנתיים מביטוח לאומי, מן הבנקים, תוכניות פנסיוניות ועוד.

הצהרת הון תידרש בשנה הראשונה לפתיחתו של בית העסק, ולרוב פעם נוספת לאחר 7 שנים.

 

רואה החשבון ינחה את לקוחותיו למילוי מוקפד ומדויק של הצהרת הון, מילוי המשקף באופן מלא את כל הונו של העצמאי ושל בן/בת הזוג. גם כאן, מסמך זה מתבקש על-ידי הרשויות לצורך מעקב וניטור, שכן לאחר מכן יוצלבו הנתונים וייבדק אם מקורות ההכנסה גדלו וכן אם ישנה התאמה מלאה בין ההכנסות שדווחו אל הרשויות לבין ההון שגדל.

 

 

מחפשים רואה חשבון לפרילנסרים? התייעצו עם משרדנו

 

ברוכים הבאים לפירמת רו"ח EA&CO. בחיפושכם אחר רואה חשבון לעצמאיים אנו שמחים להציע את שירותינו שמתחילים בשיחת ייעוץ ראשונית. בכל שאלה והתייעצות, באפשרותכם ליצור עמנו קשר טלפוני, לכתוב לנו בוואטסאפ או להשאיר פניה באתר.

שתפו ב
1