רואה חשבון להקמת חברה בע"מ

כדי לקבל החלטה מושכלת לקראת הקמה של חברה בע"מ, מומלץ להיעזר בשירותים של רואה חשבון שילווה אותך בדרך החל מבדיקת כדאיות, בחינת תוכנית עסקית, תהליך רישום חברה.

פתיחת עוסק חברה

400+

לקוחות מאושרים

10+

שנות ניסיון במקצוע

150+

עצות יעילות לעסקים

99%

לקוחות ממליצים

תהליך רישום עסק

שלב 1

טיפול במסמכים הנדרשים

בממוצע זמן ההמתנה לא יותר מ-15 דקות
שלב 2

רישום עסק

בהתאם לסוג העסק/חברה, זמן ההמתנה הממוצע הוא בין 24 ל-48 שעות
שלב 3

קבלת אישור

בממוצע, זמן ההמתנה לא יותר מ-15 דקות

חלק מהשירותים שלנו

ותק מעל 10 שנים

רואי חשבון של המשרד מנוסים היטב בדיני מס בישראל ומכירים פרקטית את ההתנהלות השוטפת עם רשות המיסים ב-99% מהמקרים

ניתוח פיננסי מדויק וברור ללקוח

חיסכון של עשרות ומאות אלפי שקלים ניתן לעשות בניתוח פיננסי נכון של תוצאות הפעילות העסקית מדי שנה

הנהלת חשבונות וביקורת דוחות

בניית תשתית של הנהלת חשבונות על בסיס ניסיון עשיר של רואי החשבון שלנו בביקורת ודוחות כספיים

ייעוץ ללא הגבלה

אנחנו תמיד עם האצבע על הדופק. במקרים דחופים ובלתי צפויים, יש לכם למי לפנות על כל נושא ובכל רגע נתון

גישה כללית

לא בטוחים למי לפנות? אנחנו נבחן את הצרכים שלכם ונמליץ על השירות המתאים

מענה תוך 15 דקות

נכין מסמכים תוך זמן קצר, טפסים, פרוטוקולים, דוחות ודיווחים

פתיחת כל סוגי העסקים

פתיחת עסק

פתיחת עסק

החלום של רבים הוא לפתוח עסק ולהיות עצמאיים, אדונים לעצמם בלי "בוס על הראש" ואחראים על פרנסתם ורמת חייהם

מידע נוסף
עוסק מורשה

עוסק מורשה

כמו כל עסק בישראל, מרגע פתיחת עסק חלה על עוסק מורשה חובת דיווח על מחזור ההכנסות לרשויות המס. לשם כך כשניגשים לפתוח עסק יש לפתוח תיקים במע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי. כל אדם יכול לעשות זאת לבדו בהגעה פיזית למשרדים באזור מגוריו, להגיש בקשה אונליין או להיעזר בשירותים של משרד רואה חשבון.

מידע נוסף
עוסק פטור

עוסק פטור

לפתוח עסק שהוא עוסק פטור יכול כל אדם מלבד: עסק שהוא חברה בע"מ או שותפות; עסק שמחזור ההכנסות שלו עולה על גובה התקרה; כלול ברשימת המקצועות והעיסוקים שחלה עליהם חובת רישום כ"עוסק מורשה" על-פי חוק המע"מ.

מידע נוסף

הלקוחות שלנו לא טועים

Anat Bar Noy

Anat Bar Noy

facebook-box-line דרך פייסבוק

טיפול אישי ומסור שזה פרמטר חשוב מאד בעיני, יכולת התקשורת של האדם עם הלקוחות שלו וכמובן עבודה מקצועית ואחראית !

Tal Shulmanovich

Tal Shulmanovich

facebook-box-line דרך פייסבוק

רואה חשבון מספר אחד בארץ. מאוד מקצועי ויסודי. תמיד קשוב וזמיןללקוח. אפשר לסמוך עליו בעניינים עצומות.

Ilana Urman

Ilana Urman

facebook-box-line דרך פייסבוק

פעם כשה יש אצלי שאלה תמיד מקבלת מענה ברמת הדיוק ותמיד זמין.יחס הוגן , מקצועי ואמין

Maya Yurov

Maya Yurov

facebook-box-line דרך פייסבוק

ממליצה בחום על אדגר כרואה חשבון ברמה מאוד גבוהה.מקצועי,שרותי,אמין,מנומס ובן אדם מדהים.אני סומכת עליו בעיניים עצומות.בטוחה שהכול יוגש וישולם בזמן.נוהלי עבודה במשרד מוגדרים נכון וחכם(אני באה מהתחום אז יש לי נסיון בנושא).צוות אדיב,מקצועי,מענה מהיר ומדויק.ממש כייף לעבוד עם אנשים חזקים בתחום...

Brigita Merzon

Brigita Merzon

facebook-box-line דרך פייסבוק

מקצוען, נעים לשיחה, מנומס, מדוייק, עובדי משרד מאוד מקצועים ומנומסים. אני לקוחה כבר 4 שנים ותמיד תמיד קיבלתי טיפול מבור חם ומקצועי מומלץ באמת מכל הלב

Ariel Shay

Ariel Shay

facebook-box-line דרך פייסבוק

אני ממליץ על אדגר הרואה חשבון שלי בגלל שהוא מקצוען בגלל שהוא דואג לכסף שלי בגלל שהוא אכפתי בגלל שהוא זמין בגלל שהוא מספק את הסחורה בגלל שהוא יעיל בגלל שהוא בנאדם

מידע נוסף

01

פתיחת חברה בע"מ

בישראל קיימים סוגים שונים של חברות, השכיחה שבהן היא חברה בע"מ. משמעות הקמת חברה בע"מ היא שהיא תהיה תאגיד עסקי הרשום ברשם החברות (משרד המשפטים) המתנהל כישות משפטית נפרדת מבעליה, יחיד או רבים, שהם גם בעלי המניות שלה. לאחר הקמת חברה בע"מ, כל ההתחייבויות והנכסים משוייכים לה, הם באחריותה ובבעלותה ולא של הבעלים. כפועל יוצא מכך, מרגע רישום חברה גם הרווחים הנצברים מפעילותה לא שייכים לבעלים, אך ניתן לחלק מהם דיבידנדים. הבעלים "מושכים" משכורת מהחברה, עליה משולם מס הכנסה על-פי מדרגות המס המקובלות.

02

מה חשוב לדעת לפני הקמת חברה בע"מ?

להקמת חברה בע"מ יש משמעויות רבות, יש שיאמרו שהבולטת בהן נוגעת לשיקולי מס וביטוח לאומי. כך למשל, עצמאי שהוא עוסק מורשה, ישלם מס הכנסה בהתאמה לגובה הכנסתו שעשוי להגיע גם ל- 50%, אך כשמדובר בחברה בע"מ מיסוי החברות הוא 23% בלבד. בנוסף, עצמאי משלם לביטוח לאומי ועבור ביטוח בריאות בעבור כל הכנסותיו. אם הוא עובד של חברה בע"מ רק המשכורת שימשוך תחויב בביטוח לאומי. על יתרת הרווח של החברה שתחולק כדיבידנד יחול מס של עד 25%.

להקמת חברה בע"מ יש גם חסרונות, בהם: עלויות תפעול גבוהות יותר הנובעות, בין היתר, מתשלום אגרה עבור רישום חברה, אגרה שנתית וניהול מערכת חשבונות כפולה; פירוק חברה הוא הליך שעשוי להיות ארוך ומורכב; סכסוך בין שותפים עלול להוביל להתנהלות מתישה בבתי משפט ולגרום לנזק כספי ותדמיתי לחברה.

כדי לקבל החלטה מושכלת לקראת הקמה של חברה בע"מ, מומלץ להיעזר בשירותים של רואה חשבון שילווה אותך בדרך החל מבדיקת כדאיות, בחינת תוכנית עסקית, תהליך רישום חברה, יאיר את הנקודות המעורפלות, יסייע לך בקבלת החלטות מהותיות להצלחה ויבצע עבורך הנהלת חשבונות כפולה כמתחייב בחוק.

03

הקמת חברה בע"מ, צעד אחרי צעד

  • לפני הכל כדאי שתדעו שבשנת 2021 הושק שירות חדש של פתיחת חברה מקוון, בו יאושרו מסמכי האימות והתקנון (שיפורטו בהמשך) באופן מקוון על-ידי הבעלים ומחזיקי המניות.
  • בחירת שם: לכאורה צעד מתבקש, אך לפני הקמת חברה בע"מ, גם במצב של פתיחת חברה מקוון, יש להיערך אליו מבעוד מועד כדי שכשתגיעו למעמד רישום חברה לא תגלו שהשם שבחרתם כבר "תפוס". מומלץ שיהיו לכם שלוש אופציות לשם לחברה אחרי שעשיתם בדיקה מקדימה כדי לוודא שהשם יהיה בבלעדיות שלכם.
  • מינוי דירקטוריון לחברה וקביעת האחזקה של בעלי המניות: לפני רישום חברה יש לדעת שבראשה יכולים לעמוד אדם אחד או יותר, שיפקחו על פעילותה ויקבעו בהמשך את מדיניותה ויש לקבוע מראש מה אחוזי אחזקת המניות של כל אחד מהבעלים. דעו כי בעל מניות אינו חייב להיות דירקטור, ולהפך- דירקטור אינו חייב להיות בעל מניות. כאמור, בעת פתיחת חברה מקוון, הדירקטוריון יתבקש לאשר את מסמכי האימות והתקנון.
  • כתיבת תקנון לחברה: לפני הקמת חברה יש לחבר תקנון שיהווה הסכם בין מחזיקי המניות לבין החברה והוא בגדר חובה החלה על כל חברה בע"מ. בין הסעיפים שיש לציין בו: שם החברה, מטרותיה, הון המניות והאם היא בערבון מוגבל או לא. בתקנון יפורטו גם אופן חלוקת הזכויות בין הבעלים, למשל: תמלוגים הנובעים מזכויות קניין רוחני, למי החברה מחויבת ועוד. את התקנון יש לאשר (כמו גם מסמכים נוספים) בחתימה של עורך דין בעת רישום חברה, לרבות במצב של פתיחת חברה מקוון.
  • פנייה לרישום אצל רשם החברות: רק לאחר שבוצעו כל הסעיפים לעיל ניתן להגיש את המסמכים, חתומים על-ידי עורך דין המתמחה בדיני חברות, לרשם החברות במשרד המשפטים, זאת בכפוף לתשלום אגרת רישום. לאחר רישום חברה ומתן אישור על התאגדות תקבלו מספר חברה - ח.פ. המהווה את תעודת הזהות שלה.
  • פתיחת חשבון בנק עסקי לחברה בע"מ: שימו לב, מכיוון שיש שונות בין הבנקים, יש לגשת אל הסניף ולבקש את המסמכים וההוראות לצורך פתיחת החשבון. בין המסמכים הדרושים: תעודת ההתאגדות שהופקה על-ידי רשם החברות, תקנון החברה – שניהם חתומים כנאמן למקור; פרוטוקול מורשי חתימה בחברה; פרוטוקול חברה על פתיחת חשבון בנק. כל המסמכים דורשים גם אימות וחתימה של עורך דין. בנוסף, יש להגיע אל הבנק כשאתם מצוידים בחותמת ועליה שם החברה והח.פ. שלה.
  • פתיחת תיקים ברשויות המס: ברגע שתם הליך רישום חברה, חברה בע"מ מחויבת להתנהל מול רשויות המס השונות. לשם כך יהיה עליכם לפתוח תיקים במע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי ולהתחיל לקיים הנהלת חשבונות כפולה שוטפת.
04

כמה עולה לפתוח חברה בע"מ?

מלבד אגרת רישום חברה ראשונית וחד-פעמית (יש הנחה כלשהי על פתיחת חברה מקוון), יש לדעת שחברה בע"מ נדרשת לשלם מדי שנה אגרה שנתית. על כך יש להוסיף עלויות עבור שירותי עורך דין ועלויות ליווי של משרד רואה חשבון.

מרגע הקמת חברה בע"מ היא מחויבת לבצע הנהלת חשבונות כפולה בפיקוח של רואה חשבון, מוטב שכבר במעמד רישום חברה יהיה לצידכם רואה חשבון שיתנהל בשמכם מול הרשויות ובהמשך יהיה אמון על ניהול הספרים ותכנון מס.

במשרד רו"ח אדגר אגייב תוכלו למצוא מענה שלם ומקיף להקמת חברה, רישום חברה ופתיחת חברה מקוון, כמו גם הנהלת חשבונות כפולה, דיווחים חודשיים והכנת דוחות תקופתיים, במקצועיות ויעילות שיעניקו לכם שקט נפשי ויחסכו לכם גם כסף רב. נשמח לעמוד לרשותכם.