русский 050-881-7217

מאמרים על ראיית חשבון

אנו מבינים את החשיבות של מידע שכל עסק מתחיל או מפעיל צריך לקבל לכן אנחנו בוחרים רק בכתבות אקטואליות.

כידוע, ישנם לא מעט ישראלים בשנים האחרונות שעושים רילוקיישן (במיוחד בתחום ההייטק), ועוברים להתגורר במדינה כלשהי בחו"ל כדי לעבוד בה.

לפי סעיף 1 לפקודת השותפויות, התשל"ז-1975, "שותפות" הינה חבר בני אדם שהתקשרו בקשרי שותפות, ואילו קשרי שותפות הינם הקשרים בין בני אדם המנהלים יחד עסק לשם הפקת רווח, למעט קשרים בין חברי תאגיד שאוגד לפי דין.

רואה חשבון מבקר הינו רואה חשבון חיצוני ובלתי תלוי שעורך ביקורת חשבונאית על דו"חות כספיים של גופים מסויימים לפי תקני ביקורת מקובלים, ומסכם את ממצאי הביקורת שלו במסגרת חוות דעת כתובה מטעמו.

הנהלת חשבונות של כל עסק חייבת להיות מקצועית ומדויקת ולעמוד בחוקי המס והתקנות. הנהלת חשבונות כוללת בין היתר: רישום מדויק ועקבי, ניתוח וסיכום שיטתי של עסקאות פיננסיות, דיווחים לרשויות, הכנת מאזנים ודוחות פיננסיים שונים ועוד.

לא אחת מתלבטים עצמאיים ובעלי עסקים קטנים בהחלטה האם מוטב להם להקים מחלקת חשבונות פנימית או להשתמש בשירותי מיקור חוץ. כשיושבים להחליט את ההחלטה הסופית יש הכרח להעריך את צרכיו הייחודים של העסק, מגבלות התקציב, רמת או רמות המומחיות הנדרשות ועוד.

כל בעל עסק עצמאי שמוגדר כעוסק מורשה צריך לפתוח לעסק שלו תיקים ברשויות מע״מ, מס הכנסה, וביטוח לאומי, וזאת עם הקמתו, ולבצע הנהלת חשבונות לעסק שלו בהתאם לתקנות מע״מ (ניהול פנקסי חשבונות), תשל״ו-1976 במשולב עם הוראות מס הכנסה (ניהול פנקסי חשבונות), תשל״ג-1973.

מה הדבר הראשון שעולה לכם בראש כשאתם חושבים על משרד ראיית חשבון? אנחנו מאמינים שככל הנראה נתונים ומספרים. ומיד לאחר מכן אולי סדר? הקפדה? ננצל את פסקת הפתיחה הזאת וגם נספר לכם שלצד זאת, ראיית חשבון מוכרחה להתבסס על יחס אישי :) אחרת איך רואה החשבון יידע ‘לחיות’ את העסק של הלקוח/ה ולספק עצות והכוונות? אך כמובן שלא לשם כך התכנסנו כאן היום.

עסקת אקראי - מכירה או מתן שירות באופן אקראי כשהמכירה בעלת אופי מסחרי. עסקה אקראית מתייחסת לכל עסקה פיננסית שלעתים קרובות אינה קשורה ישירות להוצאה או להשקעה מתוכננות מראש. זו עסקה בעלת אופי מסחרי של נתינת שירות או מכירת מוצרים באופן אקראי ולא מחייב, המחויבת במס שולי ולכן היא תחויב בדיווח לרשויות המס.

הצעד הבא לאחר הקמת חברה ורישומה הפורמאלי ברשם החברות, הינו פתיחת תיקים לחברה ברשות המסים: בתחילה במשרדי מע"מ ואחר כך במשרדי מס הכנסה.

דו"ח שנתי של חברה לרשות המסים הינו דו"ח שכל חברה בע"מ צריכה להגיש לאגף מס הכנסה מדי שנה בשנה ובתום כל שנת מס, וזאת לצורך חישוב השומה הסופית של מס החברות שחל עליה במהלך אותה שנת מס (שנת מס מתחילה ביום 1.1 ומסתיימת ביום 31.12).

בעל עסק עצמאי שמוגדר כעוסק פטור, שבעבר נקרא ״עוסק זעיר״, צריך לפתוח לעסק שלו תיקים ברשויות מע״מ, מס הכנסה, וביטוח לאומי, וזאת עם הקמתו, ולבצע הנהלת חשבונות לעסק שלו בהתאם לתקנות מע״מ (ניהול פנקסי חשבונות), תשל״ו-1976 במשולב עם הוראות מס הכנסה (ניהול פנקסי חשבונות), תשל״ג-1973.

כל בעל עסק עצמאי שמוגדר כעוסק מורשה צריך לפתוח לעסק שלו תיקים ברשויות מע״מ, מס הכנסה, וביטוח לאומי, וזאת עם הקמתו, ולבצע הנהלת חשבונות לעסק שלו בהתאם לתקנות מע״מ (ניהול פנקסי חשבונות), תשל״ו-1976 במשולב עם הוראות מס הכנסה (ניהול פנקסי חשבונות), תשל״ג-1973.

דו"ח שנתי לרשם החברות הינו מסמך שבו על החברה לדווח ולעדכן מדי שנה את רשם החברות אודות פרטים שונים שקשורים לפעילותה.

החל מה-5.5.2024, בהתאם לחוק ההתייעלות הכלכלית, לא ניתן לנכות מס תשומות מחשבונית מס בסכום העולה על 25,000 ₪, אם החשבונית לא קיבלה מספר הקצאה מרשות המסים.

החזר מס הוא החזר עודפי מס, ששולמו לממשלה על ידי יחיד או עסק, כאשר חבות המס נמוכה מהסכום ששולם במהלך שנת המס. קיימים שני סוגים של החזרים- החזר מס לעצמאיים והחזר מס לשכירים.

"טופס 5329 – דו"ח פרטים אישיים והצהרה על מקורות הכנסה בארץ ובחו"ל" הינו טופס של מס הכנסה אשר מכיל דיווח על הפרטים האישיים וכלל מקורות ההכנסה של ממלא הטופס ובן/בת זוגו, בארץ ובחו"ל.

בשעה טובה ומוצלחת קיבלתם את ההחלטה לצאת אל עבר דרך עצמאית ולהקים עסק חדש. ראשית כל, אנו במשרד רואי חשבון EA&CO CPA מברכים אתכם על ההחלטה, ובטוחים שהפרפרים בבטן הם כבר בעיצומם.

גיוס הון הוא אמצעי חלופי להשגת אשראי שלא מן הבנק, והוא נפוץ בקרב סטראטאפים ועסקים בתחילת דרכם אך לא רק. גם חברות מבוססות המבקשות לערוך מהלכים ופיתוחים עסקיים מורכבים, ייתכן ויבקשו לגייס את ההון ממשקיעים.

כאשר אדם עומד לפתוח עסק משלו, אחת השאלות שעמן עליו להתמודד הינה האם להפעיל את העסק כיחיד, דהיינו, כעובד עצמאי, או שאולי עדיף לו להפעיל את העסק כחברה בע"מ.

למטבעות וירטואליים יש כינויים חילופיים נוספים, כגון מטבעות דיגיטליים, מטבעות קריפטוגרפים (או בקיצור "מטבעות קריפטו"), מטבעות מבוזרים, ועוד.

1