רואה חשבון להקמת עסק

החלום של רבים הוא לפתוח עסק ולהיות עצמאיים, אדונים לעצמם בלי "בוס על הראש" ואחראים על פרנסתם ורמת חייהם.

פתיחת עסק

400+

לקוחות מאושרים

10+

שנות ניסיון במקצוע

150+

עצות יעילות לעסקים

99%

לקוחות ממליצים

כל סוגי העסקים

עוסק פטור

עוסק פטור

לפתוח עסק שהוא עוסק פטור יכול כל אדם מלבד: עסק שהוא חברה בע"מ או שותפות; עסק שמחזור ההכנסות שלו עולה על גובה התקרה; כלול ברשימת המקצועות והעיסוקים שחלה עליהם חובת רישום כ"עוסק מורשה" על-פי חוק המע"מ.

מידע נוסף
עוסק מורשה

עוסק מורשה

כמו כל עסק בישראל, מרגע פתיחת עסק חלה על עוסק מורשה חובת דיווח על מחזור ההכנסות לרשויות המס. לשם כך כשניגשים לפתוח עסק יש לפתוח תיקים במע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי. כל אדם יכול לעשות זאת לבדו בהגעה פיזית למשרדים באזור מגוריו, להגיש בקשה אונליין או להיעזר בשירותים של משרד רואה חשבון.

מידע נוסף
חברה

חברה בע"מ

לפתוח עסק כחברה בע"מ הוא תהליך ארוך ומורכב יותר מפתיחת עסק שהוא עוסק פטור או עוסק מורשה וכרוך בעלויות נוספות, כגון: אגרת רישום ואגרה שנתית. כמו-כן, על מנת לפתוח עסק שהוא חברה בע"מ ולקיימו כדין בהמשך יש צורך להיעזר בשירותיהם של עורך דין ורואה חשבון.

מידע נוסף

תהליך רישום עסק

שלב 1

טיפול במסמכים הנדרשים

בממוצע זמן ההמתנה לא יותר מ-15 דקות
שלב 2

רישום עסק

בהתאם לסוג העסק/חברה, זמן ההמתנה הממוצע הוא בין 24 ל-48 שעות
שלב 3

קבלת אישור

בממוצע, זמן ההמתנה לא יותר מ-15 דקות

חלק מהשירותים שלנו

ותק מעל 10 שנים

רואי חשבון של המשרד מנוסים היטב בדיני מס בישראל ומכירים פרקטית את ההתנהלות השוטפת עם רשות המיסים ב-99% מהמקרים

ניתוח פיננסי מדויק וברור ללקוח

חיסכון של עשרות ומאות אלפי שקלים ניתן לעשות בניתוח פיננסי נכון של תוצאות הפעילות העסקית מדי שנה

הנהלת חשבונות וביקורת דוחות

בניית תשתית של הנהלת חשבונות על בסיס ניסיון עשיר של רואי החשבון שלנו בביקורת ודוחות כספיים

ייעוץ ללא הגבלה

אנחנו תמיד עם האצבע על הדופק. במקרים דחופים ובלתי צפויים, יש לכם למי לפנות על כל נושא ובכל רגע נתון

גישה כללית

לא בטוחים למי לפנות? אנחנו נבחן את הצרכים שלכם ונמליץ על השירות המתאים

מענה תוך 15 דקות

נכין מסמכים תוך זמן קצר, טפסים, פרוטוקולים, דוחות ודיווחים

הלקוחות שלנו לא טועים

Anat Bar Noy

Anat Bar Noy

facebook-box-line דרך פייסבוק

טיפול אישי ומסור שזה פרמטר חשוב מאד בעיני, יכולת התקשורת של האדם עם הלקוחות שלו וכמובן עבודה מקצועית ואחראית !

Tal Shulmanovich

Tal Shulmanovich

facebook-box-line דרך פייסבוק

רואה חשבון מספר אחד בארץ. מאוד מקצועי ויסודי. תמיד קשוב וזמיןללקוח. אפשר לסמוך עליו בעניינים עצומות.

Ilana Urman

Ilana Urman

facebook-box-line דרך פייסבוק

פעם כשה יש אצלי שאלה תמיד מקבלת מענה ברמת הדיוק ותמיד זמין.יחס הוגן , מקצועי ואמין

Maya Yurov

Maya Yurov

facebook-box-line דרך פייסבוק

ממליצה בחום על אדגר כרואה חשבון ברמה מאוד גבוהה.מקצועי,שרותי,אמין,מנומס ובן אדם מדהים.אני סומכת עליו בעיניים עצומות.בטוחה שהכול יוגש וישולם בזמן.נוהלי עבודה במשרד מוגדרים נכון וחכם(אני באה מהתחום אז יש לי נסיון בנושא).צוות אדיב,מקצועי,מענה מהיר ומדויק.ממש כייף לעבוד עם אנשים חזקים בתחום...

Brigita Merzon

Brigita Merzon

facebook-box-line דרך פייסבוק

מקצוען, נעים לשיחה, מנומס, מדוייק, עובדי משרד מאוד מקצועים ומנומסים. אני לקוחה כבר 4 שנים ותמיד תמיד קיבלתי טיפול מבור חם ומקצועי מומלץ באמת מכל הלב

Ariel Shay

Ariel Shay

facebook-box-line דרך פייסבוק

אני ממליץ על אדגר הרואה חשבון שלי בגלל שהוא מקצוען בגלל שהוא דואג לכסף שלי בגלל שהוא אכפתי בגלל שהוא זמין בגלל שהוא מספק את הסחורה בגלל שהוא יעיל בגלל שהוא בנאדם

מידע נוסף

01

פתיחת עסק

החלום של רבים הוא לפתוח עסק ולהיות עצמאיים, אדונים לעצמם בלי "בוס על הראש" ואחראים על פרנסתם ורמת חייהם. לחלום על פתיחת עסק נלווים לא פעם גם חששות הנובעים בעיקר מחוסר ידע איך לפתוח עסק, אי בקיאות או התמצאות בעולם העסקים. יש מי שנרתעים מלפתוח עסק משום שלהיות עצמאי נתפש בעיניהם "מסוכן", בוודאי בהשוואה לנוחות ולביטחון התעסוקתי (יחסית) שיש לשכיר, או שהם מעדיפים לוותר על פתיחת עסק ו"כאב הראש" בהתנהלות מול מוסדות ובירוקרטיה.

כך או אחרת, בלפתוח עסק יש דבר מה קסום בידיעה שאדם עוסק במה שהוא אוהב, בתשוקה שלו ושהוא יכול להתקדם ולצמוח מבלי להיות תלוי באחר אלא בעצמו.

02

חשוב לזכור

עוד בטרם ניגשת לפתוח עסק, הכנת תוכנית עסקית שתתווה את דרך ההתנהלות בהמשך היא בגדר MUST. את התוכנית ניתן להכין לבד או בליווי של רואה חשבון או יועץ עסקי. מומלץ לעשות זאת כשלב מקדים לפתיחת עסק ולאחר קביעת חזון, חקר שוק ומתחרים, תמחור והמחרה של המוצרים או השירותים, הגדרת קהלי יעד, הגדרה של מטרות ויעדים, מקורות מימון ועוד.

רגע לפני שאתם ניגשים להגשים את חלומכם לפתוח עסק, בואו נעשה סדר ונבחן איזה סוגי עסקים יש בישראל.

03

עוסק פטור

פתיחת עסק שהוא עוסק פטור, או בשמו הקודם "עוסק זעיר". זהו עסק העומד בהגדרה של חוק המע"מ: הכנסותיו פטורות אך ורק מגביית מע"מ מלקוחותיו, וזאת עד גובה תקרה המתעדכנת משנה לשנה. במקביל, העסק אינו מתקזז על מע"מ ההוצאות. במידה והכנסות העסק עוברות את התקרה, נדרש לפתוח עסק שהוא "עוסק מורשה" ולשלם מע"מ מהשקל הראשון שבחריגה (הרחבה על "עוסק מורשה", ראה בהמשך).

מרגע פתיחת עסק שהוא עוסק פטור חלה חובת דיווח שנתי על הכנסותיו לרשויות המס בישראל. לפיכך, לפתוח עסק כעוסק פטור מחייב לפתוח תיק ברשויות – מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי. אחרי פתיחת עסק ובהתאם לדיווח יקבעו התשלומים למס הכנסה וביטוח לאומי. ניתן ואף מומלץ לשלם מקדמות הנגזרות מצפי ההכנסות השנתי, כדי לא לשלם סכומים גבוהים בבת-אחת בתום שנת המס.

ניתן לפתוח עסק שהוא עוסק פטור בקלות יחסית במספר דרכים:

  • פתיחת עסק בהגעה פיזית למשרדי מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי.
  • החל מחודש דצמבר 2021 ניתן להגיש בקשה לפתוח עסק שהוא עוסק פטור באמצעות רישום אונליין.
  • פתיחת עסק בעזרת משרד רואה חשבון שיטפל בנושא עבורך וייצג אותך אל מול רשויות המס.
04

עוסק מורשה

פתיחת עסק שהוא עוסק מורשה מותנית בהגדרתו בחוק מע"מ. עוסק מורשה מחויב לגבות תוספת של מע"מ על כל עסקה. נתונה לו הזכות להתקזז במע"מ על תשומות עבור רכישות והוצאות ולשלם את ההפרש למע"מ.

פתיחת עסק שהוא עוסק מורשה תתאפשר בתנאי שמתקיימים בו לפחות אחד מהתנאים הללו:

  • עסק המאוגד כחברה בע"מ או שותפות.
  • הכנסותיו השנתיות גבוהות מהתקרה המותרת לעוסק פטור.
  • תחום העיסוק נכלל ברשימה של תחומי העיסוק המחייבים רישום כעוסק מורשה על-פי סעיף 13 לתקנות מס ערך מוסף.

בנוסף, מרגע פתיחת עסק, על עוסק מורשה לנהל ספרי חשבונות, להקפיד על הנפקת חשבוניות מס וקבלות, ובהתאם לתחום העיסוק גם תעודות משלוח, ספר הזמנות, יומן מטופלים וכיוצא באלה.

לאחר פתיחת עסק, הדיווח והתשלום לרשויות יתבצעו אחת לחודשיים במידה ומחזור ההכנסות השנתי צפוי להיות עד 1.5 מיליון ש"ח בשנה (כולל מע"מ). במידה ומחזור ההכנסות גבוה מ- 1.5 מיליון ש"ח, יעשו הדיווח והתשלום חודש בחודשו.

05

חברה בע"מ

פתיחת עסק שהיא חברה בע"מ (בערבון מוגבל) משמעה התאגדות עסקית רשומה ברשם החברות שבמשרד המשפטים, המתנהלת כישות משפטית נפרדת מבעליה (יחיד או רבים). כלומר, יש אחריות נפרדת בין החברה בע"מ לבעלים בכל הנוגע לאפשרות לתבוע, להיתבע ולבצע פעולות נוספות.

בבואכם לפתוח עסק שהוא חברה בע"מ תדרשו לעשות מספר צעדים מקדימים עוד בטרם תגיעו לרשם החברות: פתיחת עסק שהוא חברה בע"מ מחייבת בחירת שם לחברה, כתיבת תקנון חברה, מינוי דירקטור/ים וקביעת אחזקה של בעלי המניות. לאחר אישור הרישום יונפק לכם מספר חברה (ח.פ.). השלב הבא הוא פתיחת חשבון בנק לחברה בע"מ.

מרגע פתיחת עסק כחברה בע"מ היא מחויבת לדווח על פעילותה לרשויות המס, כלומר לפתוח תיקים במע"מ, מס הכנסה ובביטוח לאומי. ההבדל המהותי בהתנהלות חשבונאית של חברה בע"מ הוא בכך שיש לנהל הנהלת חשבונות כפולה (דו-צדדית) ומדי שנה לערוך מאזן בוחן המשקף את המצב הפיננסי בעסק, לרבות הכנסות, הוצאות, התחייבויות ונכסים. בנוסף, על-פי חוק יש לערוך ביקורת באמצעות גוף חיצוני על הדוחות הכספיים השנתיים.

06

סיכום

לפני קבלת ההחלטה על פתיחת עסק מומלץ לערוך בחינה לעומק של כלל השיקולים לכדאיות, ייתכנות כלכלית, רמת מקצועיות והכשרה רלוונטיים לעסק. כשמדובר ברווחה כלכלית ושינוי של אורח חיים עסקי, מומלץ לא להסתמך על תחושות בטן, עצות מחברים או גלישה ברשת האינטרנט. על מנת לפתוח עסק, שגם יניב הכנסות ורווחים, ינוהל בחוכמה ועל-פי הוראות החוק ויהיה לו גם אורך חיים ארוך, מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום, כמו: רואה חשבון, יועץ עסקי, יועץ אסטרטגי.

להחלטה לפתוח עסק יש יתרונות וחסרונות בהיבטים שונים. רגע לפני פתיחת עסק, כשמניחים אותם על מאזניים וירטואליים ומשווים את התוצאה לאישיותך כאדם, ליכולות, הכישורים והשאיפות שלך, זה "עושה שכל" ומקל על קבלת ההחלטה הטובה ביותר עבורך.

הידיעה שהגשמת את חלומך לפתוח עסק יש בה גם הוכחה למסוגלות אישית, ליכולת ללכת בעקבות הלב מבלי לוותר – מקסימום זה יצליח.

במשרד רו"ח אדגר אגייב תוכלו לקבל ייעוץ וליווי בשלבים השונים לפתיחת עסק מכל סוג שהוא במקצועיות, יעילות, הוגנות ושקיפות. לליווי של רואה חשבון יש חשיבות עצומה בפתיחת עסק, שכן בידיו נמצאים המידע והידע כיצד לפתוח עסק כך שגם תחסכו לעצמכם זמן יקר, כסף ועוגמת נפש בשל טעויות בתום לב.

אנחנו עומדים לרשותכם כדי שהחלום שלכם לפתוח עסק אכן יתגשם ותוכלו לממש את עצמכם.