русский 050-881-7217

רואה חשבון להגשת דו"ח שנתי

כל שנת מס מסתיימת ב- 31.12. כעת יש לסכם את סך ההכנסות של הנישום (בעל העסק או העסק) ואת סך ההוצאות בארץ ובחו"ל, לטובת דוח שנתי שיוגש למס הכנסה על טופס 1301 מודפס או מקוון. מועד הגשת דוח שנתי הוא לא יאוחר מה- 30.04 של השנה העוקבת לשנת המס החייבת בדיווח של דוח שנתי.

רואה חשבון להגשת דו"ח שנתי

1000+

לקוחות מאושרים

13+

שנות ניסיון

19+

עובדים מקצועיים

98%+

לקוחות מצליחים

רואה חשבון לפתיחת עסק בכל היקף פעילות

טיפול יסודי ומעמיק, ליווי וייעוץ אישי בכל תחומי העיסוק שלנו ובהתאמה אישית. המשרד פועל במרכז הארץ, אך נותן שירותים בפרישה ארצית וגם באינטרנט.

התנהלות פיננסית נכונה היא אחד המפתחות החשובים בהצלחתו של כל עסק. כדי להבטיח זאת כדאי להפקיד אותה בידי מומחים במתן שירותי הנהלת חשבונות.

הצהרת הון היא למעשה הצהרתו של אדם על הונו האישי והעסקי, לרבות התחייבויות ונכסים בארץ ובחו"ל של בן או בת הזוג וכן של ילדיו עד גיל 18.

כל בעל עסק עצמאי שמוגדר כעוסק מורשה צריך לפתוח לעסק שלו תיקים ברשויות מע״מ, מס הכנסה, וביטוח לאומי, וזאת עם הקמתו, ולבצע הנהלת חשבונות לעסק שלו בהתאם לתקנות מע״מ (ניהול פנקסי חשבונות), תשל״ו-1976 במשולב עם הוראות מס הכנסה (ניהול פנקסי חשבונות), תשל״ג-1973.

כל בעל עסק עצמאי שמוגדר כעוסק מורשה צריך לפתוח לעסק שלו תיקים ברשויות מע״מ, מס הכנסה, וביטוח לאומי, וזאת עם הקמתו, ולבצע הנהלת חשבונות לעסק שלו בהתאם לתקנות מע״מ (ניהול פנקסי חשבונות), תשל״ו-1976 במשולב עם הוראות מס הכנסה (ניהול פנקסי חשבונות), תשל״ג-1973.

בעל עסק עצמאי שמוגדר כעוסק פטור, שבעבר נקרא ״עוסק זעיר״, צריך לפתוח לעסק שלו תיקים ברשויות מע״מ, מס הכנסה, וביטוח לאומי, וזאת עם הקמתו, ולבצע הנהלת חשבונות לעסק שלו בהתאם לתקנות מע״מ (ניהול פנקסי חשבונות), תשל״ו-1976 במשולב עם הוראות מס הכנסה (ניהול פנקסי חשבונות), תשל״ג-1973.

קבלו ייעוץ חינם מהמומחים שלנו!

אנא מלאו את הטופס למטה עם הפרטים המבוקשים ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.

בלחיצה על כפתור "שלחו" אני מסכים/ה לעיבוד פרטים אישיים על ידי חברת "EA&CO.CPA"

היתרונות שלנו

טיפול יסודי ומעמיק, ליווי וייעוץ אישי בכל תחומי העיסוק שלנו ובהתאמה אישית. המשרד פועל במרכז הארץ, אך נותן שירותים בפרישה ארצית וגם באינטרנט.

שנים של ניסיון

רואי חשבון של המשרד מנוסים היטב בדיני מס בישראל ומכירים פרקטית את ההתנהלות השוטפת עם רשות המיסים ב-99% מהמקרים

ניתוח פיננסי מדויק וברור ללקוח

חיסכון של עשרות ומאות אלפי שקלים ניתן לעשות בניתוח פיננסי נכון של תוצאות הפעילות העסקית מדי שנה

הנהלת חשבונות וביקורת דוחות

בניית תשתית של הנהלת חשבונות על בסיס ניסיון עשיר של רואי החשבון שלנו בביקורת ודוחות כספיים

ייעוץ ללא הגבלה

אנחנו תמיד עם האצבע על הדופק. במקרים דחופים ובלתי צפויים, יש לכם למי לפנות על כל נושא ובכל רגע נתון

גישה כללית

לא יודעים למי לפנות? אנחנו נעזור לכם ונמליץ על השירות המתאים

מענה תוך 15 דקות

נכין מסמכים תוך זמן קצר, טפסים, פרוטוקולים, דוחות ודיווחים

קבלו ייעוץ חינם מהמומחים שלנו!

אנא מלאו את הטופס למטה עם הפרטים המבוקשים ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.

בלחיצה על כפתור "שלחו" אני מסכים/ה לעיבוד פרטים אישיים על ידי חברת "EA&CO.CPA"

הלקוחות שלנו הם הגאווה שלנו

בין לקוחותינו עסקים מתחומים מגוונים, בהם: הייטק וטכנולוגיה, פארמה וביוטכנולוגיה, תיירות, נופש וספורט, יבוא ויצוא, נדל"ן בישראל ובחו"ל, מסחר ונותני שירות לסוגיהם.

Anat Bar Noy

Anat Bar Noy

דרך פייסבוק

טיפול אישי ומסור שזה פרמטר חשוב מאד בעיני, יכולת התקשורת של האדם עם הלקוחות שלו וכמובן עבודה מקצועית ואחראית !

Ariel Shay

Ariel Shay

דרך פייסבוק

אני ממליץ על אדגר הרואה חשבון שלי בגלל שהוא מקצוען בגלל שהוא דואג לכסף שלי בגלל שהוא אכפתי בגלל שהוא זמין בגלל שהוא מספק את הסחורה בגלל שהוא יעיל בגלל שהוא בנאדם

Brigita Merzon

Brigita Merzon

דרך פייסבוק

מקצוען, נעים לשיחה, מנומס, מדוייק, עובדי משרד מאוד מקצועים ומנומסים. אני לקוחה כבר 4 שנים ותמיד תמיד קיבלתי טיפול מבור חם ומקצועי מומלץ באמת מכל הלב

Ilana Urman

Ilana Urman

דרך פייסבוק

פעם כשה יש אצלי שאלה תמיד מקבלת מענה ברמת הדיוק ותמיד זמין.יחס הוגן , מקצועי ואמין

Maya Yurov

Maya Yurov

דרך פייסבוק

עבודה במשרד מוגדרים נכון וחכם(אני באה מהתחום אז יש לי נסיון בנושא).צוות אדיב,מקצועי,מענה מהיר ומדויק.ממש כייף לעבוד עם אנשים חזקים בתחום...

Tal Shulmanovich

Tal Shulmanovich

דרך פייסבוק

רואה חשבון מספר אחד בארץ. מאוד מקצועי ויסודי. תמיד קשוב וזמיןללקוח. אפשר לסמוך עליו בעניינים עצומות.

החזון שלנו לשירותי ראיית חשבון

לפתוח ולפתח עסקים בישראל, לספק ליווי מקצועי בשירותי הנהלת חשבונות ושירותי ראיית חשבון לכל סוגי העסקים. כמו כן לספק ייעוץ בתחום המס, דיני עבודה, דיני חברות ודיני חוזים ואסטרטגיה עסקית.

01

מה הוא דוח שנתי ?

כל שנת מס מסתיימת ב- 31.12. כעת יש לסכם את סך ההכנסות של הנישום (בעל העסק או העסק) ואת סך ההוצאות בארץ ובחו"ל, לטובת דוח שנתי שיוגש למס הכנסה על טופס 1301 מודפס או מקוון. מועד הגשת דוח שנתי הוא לא יאוחר מה- 30.04 של השנה העוקבת לשנת המס החייבת בדיווח של דוח שנתי. במקרים מסוימים ניתן לבקש ארכה. דוח שנתי הוא חובה על פי חוק. לכן, במידה ולא יוגש דוח שנתי במועד המקורי או במועד הארכה, הנישום צפוי לקנסות ואף להגשת אישום פלילי. על-פי פקודת המס, מדובר בעבירה פלילית שדינה קנס או שנת מאסר או שניהם.

02

איזה מטרות עיקריות יש לדוח שנתי ?

הראשונה - טופס 1301 הוא שיקוף למס הכנסה של פירוט ההכנסות וההוצאות, על מנת שעל בסיס הנתונים הללו יחושב המס הסופי אותו מחויב הנישום לשלם. עסקים מסוימים משלמים מס הכנסה במשך השנה באמצעות פנקס המקדמות. במקרים אלה יבוצע תחשיב בהתאמה לדוח שנתי ולפיו, במידה ויתגלו פערים, הנישום יחויב בהשלמת תשלום או לחילופין יזוכה על גביית יתר. השנייה - לא נוגעת למס הכנסה, אלא לך כבעל עסק. דוח שנתי הוא כלי ניהול משלים כדי לבחון כיצד התנהל העסק בשנה החולפת, האם היעדים שהצבת בתחילת השנה הושגו וכיצד ניתן לשפר לקראת השנה הנוכחית.

03

מי חייב בהגשת דוח שנתי ?

ככלל, על-פי פקודת המס, כל תושב ישראל מעל גיל 18 חייב בהגשת דוח שנתי, אם הוא עומד באחת או יותר מההגדרות הבאות: דו"ח שנתי לעוסק פטור ומורשה: עצמאי שהוא עוסק פטור או מורשה בשנת המס הרלוונטית. אדם שמחזיק לבד או עם אדם קרוב למעלה מ- 10% מניות של חברה. שכיר שסך הכנסותיו ברוטו גבוה מתקרה שנקבעה בחוק. אדם שבבעלותו נכס מקרקעין עליו הוא מקבל הכנסה בגין שכירות (דירה למגורים, חנות, משרד וכדומה). מי שיש לו הכנסות (עסקיות או אחרות), יתרות בבנקים או נכסים בחו"ל המגיעים לסך הכנסה שנקבעה בחוק. מי שסחר בניירות ערך בשנת המס הרלוונטית וסך המחזור עלה על הסכום הקבוע בחוק. פורש מעבודה בשנת המס אשר קיבל מענק פרישה ובחר לפרוס אותו, מחויב בדוח שנתי עבור כל אחת משנות הפריסה. יחידים המבקשים לקבל החזר מס ויש להם תיק פעיל במס הכנסה. גם על חברה בע"מ מוטלת חובת הגשה של דוח שנתי. יתרה מכך, חברה בע"מ מחויבת גם בביקורת של רואה חשבון על הדוח השנתי שייתן עליו חוות דעת על נכונות הדוח ומהימנותו. יש לציין שמכיוון שתיקים במס הכנסה מתנהלים על שם שני בני הזוג, בעת הגשת דוח שנתי יש לציין את מקורות ההכנסה וההוצאות של שניהם, גם אם רק אחד הוא עצמאי בעל עסק. ניתן לעשות זאת בדוח שנתי מאוחד או בהגשת דוח שנתי בנפרד. שימו לב: למרות הכתוב לעיל, במקרים מיוחדים יינתן פטור מהגשת דוח שנתי לפי סעיף 134א לפקודת המס. במקרים אחרים יש מי שפטורים מהגשת דוח שנתי על-פי תקנות מפורשות של מס הכנסה. כמו כן, גם אם לא היו לך הכנסות בשנת המס הקודמת וטרם נסגר התיק במס הכנסה, עדיין עליך להגיש דוח שנתי. ההמלצה שלנו היא להתייעץ עם משרד רואה חשבון לפני שאתם ניגשים למלאכת מילוי דוח שנתי (טופס 1301).

04

מה הוא דוח שנתי מקוצר ?

לא כל עצמאי בעל עסק מחויב בהגשת דוח שנתי בגרסתו המלאה והמפורטת. כך למשל, מי שבבעלותם עסק קטן שהכנסתו נמוכה מהתקרה המצוינת בחוק, רשאי להגיש דוח שנתי מקוצר באמצעות טופס 137. כדי לבדוק אם העסק שלך עומד בקריטריונים של הגשת דוח שנתי מקוצר, מומלץ להתייעץ עם רואה חשבון. משום ששידור דוח שנתי מקוצר אינו כולל חישוב מס, אין צורך למלא את שדות הניכויים והזיכויים ואורכו של הדוח הוא עמוד אחד בלבד.

05

כיצד מגישים דוח שנתי ?

ניתן לבצע שידור דוח שנתי בשני אופנים: שידור מקוון אמצעות אתר רשות המיסים או בהגשת ידנית בסניף מס הכנסה באזור מגוריך. יש להוריד מהאתר את טופס 1301 או למלא אותו מקוון, לחתום עליו ולצרף אליו את המסמכים והאישורים הנחוצים לפי כל סעיף וסעיף. שימרו אצלכם עותק חתום למשך 7 שנים. אם תבחרו במשרד רואה חשבון לליווי בתהליך הוא ישדר את הדוח השנתי עבורכם.

06

לאחר שידור דוח שנתי ?

לאחר שידור דוח שנתי מקוון, צפו לקבל אישור שהטופס אכן נקלט במס הכנסה ובהמשך תשלח אליכם שומה – מה ירוכזו הנתונים עליהם דיווחתם והודעה אם נותרה לכם יתרה לתשלום למס הכנסה שעליכם לשלם, או לחילופין אם אתם זכאים להחזר מס יועבר הסכום ישירות אל חשבון הבנק שלכם. מה קורה אם מתגלים מסמכים, מידע או מקורות נוספים לאחר שידור של דוח שנתי? בקשה מנומקת לתיקון דוח שנתי, בצירוף מסמכים רלוונטיים, ניתן להגיש תוך ארבע שנים מתום השנה בה הוגש הדוח המקורי. באם פקיד השומה ימצא שהבקשה לתיקון מהותית היא תידון, ולאחר מכן תקבלו שומה חדשה או מכתב המפרט את סיבת דחיית התיקון. רואי החשבון של משרד רואה חשבון EA&CO CPA ישמחו לסייע לכם בהכנת דוח שנתי במקצועיות.

1