русский 050-881-7217

האם צריך רואה חשבון לפתיחת עסק חדש?

בשעה טובה ומוצלחת קיבלתם את ההחלטה לצאת אל עבר דרך עצמאית ולהקים עסק חדש. ראשית כל, אנו במשרד רואי חשבון EA&CO CPA מברכים אתכם על ההחלטה, ובטוחים שהפרפרים בבטן הם כבר בעיצומם.

בשעה טובה ומוצלחת קיבלתם את ההחלטה לצאת אל עבר דרך עצמאית ולהקים עסק חדש. ראשית כל, אנו במשרד רואי חשבון EA&CO CPA מברכים אתכם על ההחלטה, ובטוחים שהפרפרים בבטן הם כבר בעיצומם.

פתיחתו של עסק חדש איננה רק טמונה בהשקתו של אתר או בחנות פרונטלית בשטח מסחרי; ועלינו 'לספר על כך' לרשויות השונות, ולערוך מספר שלבים ופעולות באופן מסודר.


נאמר זאת כך: אין כל חוק המורה לכם על שכירת שירותיו של רואה חשבון לשם הקמת העסק החדש; ולצד זאת, את כלל הפעולות הללו, רבים נוטים שכן לערוך עם רואה חשבון וממספר סיבות.


בדיקת סטטוס העסק


בפני אדם הפותח עסק חדש בישראל, עומדות 3 אפשרויות להגדרתו של סטטוס העסק: עוסק פטור הפטור מתשלום מע"מ, עוסק מורשה וחברה בע"מ.


כל סטטוס שכזה מביא עמו יתרונות מסוימים, וכמובן שכל סטטוס שכזה מביא עמו 'חסרונות' או כפי שאנחנו מעדיפים לקרוא לכך: נקודות למחשבה שצריך לקחת בחשבון.


מפתיח זה, מטרתנו היא כאן היא לומר שההמלצה הגורפת היא שכן לשכור רואה חשבון לפתיחת העסק. תהיו מעוניינים לאחר מכן לנהל את החשבונאות השוטפת באופן עצמאי? זה דבר אחר, אך פתיחת העסק מוטב יהיה שתיעשה יחד עם איש מקצוע.


כאשר מגיע אלינו לקוח חדש המבקש להקים עסק בישראל, אנו מנסים יחד איתו, לחזות את היקפי הפעילות הכלכליים. על-פי זאת, וכן לפי חוקי מדינת ישראל (למשל עורכי דין יכולים להיות אך ורק עוסקים מורשים), נקבל את ההחלטה הנכונה על הסטטוס המתאים ביותר.


פתיחת התיקים ברשויות


פתיחת תיק עצמאי היא אמנם צעד מרגש, אך גם צעד הרווי בביורוקרטיות.


על בעל או בעלת העסק המבקשים להגדיר את סטטוס העסק שלהם הלכה למעשה ברשויות, להגיע יחד עם שורת מסמכים שונים הנדרשים על-ידי משרדי המע"מ, משרדי מס הכנסה והביטוח הלאומי.


במדריכים שיצרנו באתר דוגמת פתיחת תיק עצמאי, תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ, וכאן נפשט זאת ונספר לכם כי מדובר בתהליך שלעתים מתגלה כמייגע, ומצריך שימת לב ולו לפרטים הקטנים ביותר.


אנו עורכים את כל הנדרש בתוך מספר ימים ספורים בלבד, ומאפשרים לכם להתרכז במה שחשוב באמת: קידום העסק שלכם, המוצרים והשירותים. הפן החשבונאי? תנו לרואה החשבון לקחת על עצמו את המשימה.
 

נדגיש שוב ונסייג: אין זה הכרח. אין כל חוק המורה על שכירת שירותיו של רואה חשבון לשם ביצוע המשימה. זהו פשוט שירות שיכול להתבצע באופן מדויק יותר ומהיר יותר עם אנשי מקצוע מנוסים.


היכרות ראשונית עם הפן החשבונאי-פיננסי


לניהול העסק יש פנים רבות; מדובר בהתנהלות אל מול הלקוחות, התנהלות עם העובדים, עם הספקים וגם בניהול העסקי-פיננסי של בית העסק.


עסק טוב מוכרח להישען על מערך פיננסי מיומן שיודע לבחון את בריאותו הכלכלית, שיודע להבין אם הוא אכן על הדרך הנכונה, או שמא כדאי לעשות מעט חושבים ולהתוות אסטרטגיה שונה.


אנו במשרד רואי חשבון EA&CO CPA מציעים ללקוחותינו לומדות המאפשרות להם להכיר את העולם הפיננסי, את מושגיו השונים ואת התהליכים. אמנם מדובר בקלישאה, אך ידע הוא כוח, וכל שכן כאשר עלינו לדעת כיצד לנווט נכונה את הספינה.


לסיכום – האם צריך רואה חשבון להקמת עסק חדש? לא חובה, אך מומלץ


כמו בעסק שפועל באופן שוטף, כך גם בעסק שנמצא בראשית דרכו – כבעלי ובעלות עסקים אנו נתקשה לתזז בין מספר חזיתות במקביל, ובהכרח שהעיסוק בפן החשבונאי יגרע מן היכולת שלנו לעסוק בפן המקצועי ובניהול העסק השוטף.


אינכם מוכרחים לצוות לצידכם רואה חשבון, אך הדבר יוכל לסייע לכם רבות, להקל עליכם בתהליך, ולאפשר לכם לעשות את הצעד הראשון על רגל ימין.


ובכל שאלה והתייעצות, הצוות שלנו ישמח לעמוד לשירותכם.
 

שתפו ב
1