русский 050-881-7217

רואה חשבון בחולון

העיר חולון היא אחת הערים הוותיקות בישראל. יש בה עשרות מרכזים מסחריים, בנייני משרדים, אזורי תעשייה ומתחם בילוי ופנאי ואלפי בעלי עסקים מוכשרים, שליווי של רואה חשבון בחולון יכול להקפיץ את העסק שלהם מדרגה.

העיר חולון היא אחת הערים הוותיקות בישראל. יש בה עשרות מרכזים מסחריים, בנייני משרדים, אזורי תעשייה ומתחם בילוי ופנאי ואלפי בעלי עסקים מוכשרים, שליווי של רואה חשבון בחולון יכול להקפיץ את העסק שלהם מדרגה.

יש שיגידו שהם "רק" עוסק פטור או עוסק מורשה וישאלו אולי: "למה אני צריך רואה חשבון בחולון? הרי אני יכול להתנהל לבד". ייתכן שבכל הנוגע ליום-יום בעסק, הצדק איתם, אבל לשירותים של רואה חשבון בחולון יש ערך מוסף גבוה הרבה מעבר לרישום של פעולות החשבונאיות. במידה שזה העסק הראשון שלך, רואה חשבון בחולון יפרוש בפניך את סוגי העסקים המקובלים בישראל, היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם, ויעזור לך לקבל החלטה איזה עסק לפתוח. חשוב לדעת שיש לא מעט נושאים שקשורים להקמה ותפעול עסק בעלי השלכות על המיסוי. לכן גם לתכנון מס שיעשה עבורך רואה חשבון בחולון יש משקל בהחלטה על סוג העסק שתפתח.

 

בנוסף, אם תבחר רואה חשבון בחולון שיש לו גם ניסיון בייעוץ וליווי עסקי הוא יוכל לעזור לך בתכנון עתידי. בין היתר, רואה חשבון בחולון יכול לעשות חקר שוק, חקר מתחרים ובדיקת היתכנות. רואה חשבון בחולון שהוא גם יועץ עסקי יבנה עבורך תוכנית עסקית מפורטת, על-פיה תתנהל במהלך השנה הן בהיבט הכספי והן בכל הנוגע להשגת יעדין ומטרות. רואה חשבון בחולון יסייע לך גם במציאת מקורות מימון, בנקאיים וחוץ בנקאיים, יוכל לעזור לך בפנייה לקבלת הלוואה בערבות המדינה ועוד. תוכל לבחור רואה חשבון בחולון כמייצג שלך מול רשויות המס, כך שהוא יהיה זה שגם יפתח בשמך את תיק העסק ובהמשך יתנהל מול מס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי בכל הנדרש. במידה שתחליט לפתוח תיק עסק לבד, עליך לגשת לסניפי רשויות המס הבאים:

 

  • מס הכנסה: רחוב שדרות ירושלים 162, חולון.
  • מע"מ: רחוב רוטשילד 29, בת ים.
  • ביטוח לאומי: רחוב פנחס לבון 26, חולון.

 

 

התנהלות שוטפת במהלך שנת המס

 

עסק שיתנהל נכון ומדויק במהלך השנה, יעצור מעת לעת לבחינה ושיפור, הוא זה שסיכויי ההצלחה שלו גדולים יותר מעסק שיעבוד מכוח האינרציה.

 

  • הנהלת חשבונות: ככלל, עוסק פטור ועוסק מורשה חייבים בהנהלת חשבונות פשוטה יחסית. רואה חשבון בחולון ידריך אותך כיצד לעשות זאת נכון ויעיל. כך למשל, אסורה הנהלת חשבונות בגיליונות אקסל. רואה חשבון בחולון יוכל להמליץ לך על תוכנה ייעודית או אפליקציה המאושרות על-ידי מס הכנסה. לחילופין, רואה חשבון בחולון יסביר לך באיזה פנקסים יהיה עליך להצטייד – חשבוניות, קבלות, תעודות משלוח, הזמנות, הכול בהתאמה לסוג העסק והיקף הפעילות שלו. חברה בע"מ מחויבת בהנהלת חשבונות כפולה וביקורת של רואה חשבון בחולון (חיצוני לחברה). המשמעות היא שכל פעולה בהנהלת החשבונות נרשמת פעמיים – הכנסות והוצאות אל מול נכסים והתחייבויות. ליווי של רואה חשבון בחולון יבטיח שהרישום נעשה במדויק, לרבות ניהול כרטיסיות עובדים, לקוחות ספקים, מלאי, קופה, אשראי, בנקים ועוד. חתימה של רואה חשבון בחולון על הביקורת, דוחות וחוות דעת היא האישור אל מול הרשויות על ניהול תקין.
  • מעקב אחרי תוכנית עסקית: לא די בהכנת תוכנית עסקית אם לא נעזרים בה על בסיס קבוע. בעזרת רואה חשבון בחולון בעל העסק יכול לבחון אם התוכנית תואמת את המציאות או אם יש לערוך בה שינויים והתאמות. תוכנית עסקית היא כלי ניהולי עוצמתי שרואה חשבון בחולון יכול להסיק ממנה גם על מגמות צמיחה והתרחבות של העסק.
  • התאמה של אסטרטגיה שיווקית: אם כבר הזכרנו התרחבות עסקית – רואה חשבון בחולון שמלווה אותך יוכל להפנות אותך לאנשי מקצוע שיעזרו לך למקד את קהלי היעד, לבחון הכנסה של מוצרים ו/או שירותים חדשים ולבנות אסטרטגיה שיווקית שתגדיל את המכירות.
  • שינוי סטטוס של העסק: עוסק פטור מוגבל בגובה ההכנסות עד לתקרה מסוימת (מתעדכנת מדי שנה). רואה חשבון בחולון יתריע לפני שתחרוג מהתקרה ויסייע לך לרשום את העסק כעוסק מורשה. גם במקרים בהם היקף הפעילות של העסק יצדיק שינוי לחברה בע"מ, הכנסת שותפים או פתיחת סניפים נוספים, רואה חשבון בחולון ילווה אותך צעד-צעד.
  • תיאום מס: במידה שאתה עצמאי ושכיר, רואה חשבון בחולון יערוך לך תיאום מס כך שהדרישה לתשלום מס תהיה בהלימה למצבך התעסוקתי ולגובה ההכנסות. גם לשינוי בסטטוס המשפחתי או המגורים עשויות להיות השלכות על המיסים, כמו במקרים של גירושין, מזונות, לידה, מצב בריאותי, ילדים עם צרכים מיוחדים או מעבר לדירה באזור עדיפות עם הטבות מס. רואה חשבון בחולון יעדכן את הרשויות בכל שינוי שכזה וידאג שתקבל נקודות זיכוי במס הכנסה ושתמצה את כל זכויותיך.
  • דיווח על הכנסות ותשלומים: חלק מהעסקים מחויבים בדיווח לרשויות מדי חודש או חודשיים, ובהתאם לשלם את המיסים. אחרים ישלמו מקדמות ובסוף השנה יחושבו המיסים רטרואקטיבית ומהם ייגזר ההפרש לתשלום או להחזר. רואה חשבון בחולון שמייצג את העסק יהיה זה שיעביר את הדיווחים לרשויות, כמו גם את התשלומים ויוודא שהם אכן נקלטו במערכת.
  • קליטת עובדים: בעל עסק מחויב לדווח על כל עובד, לשלם משכורת כדין ולהעביר לו תשלומי מס והפרשות סוציאליות. רואה חשבון בחולון יוודא שהעובד מילא וחתם על טופס 101 ויעקוב אחר חשבות השכר, הנפקת תלושי השכר ותשלומים לעובדים תוך מיצוי כל הטבות המס.

 

 

כיצד מסכמים שנת מס בעסק?

 

לסיכום חשבונאי של שנת המס יש משמעויות רבות אל מול הרשויות. לא פחות חשוב מזה, בכל העסק יכול לקבל תמונה מלאה מעת רואה חשבון חולון, על-פיה יכלכל את צעדי לקראת השנה הבאה.

 

דוח שנתי:

 

חישוב המיסים בישראל נעשה רטרואקטיבית ומתייחס לבית אב ולא רק לעסק. רואה חשבון בחולון ירכז את כל ההכנסות וההוצאות של בעל העסק ובן/בת הזוג שלו, יצרף אותן למסמכים נוספים, כמו תשלומים לקרן השתלמות, קופות גמל, ביטוחי חיים ועוד, ויערוך עבורך את הדוח. רואה חשבון בחולון יגיש את הדוח לרשויות ואם לאחר קיזוז המקדמות תהיה זכאי להחזר כספי ידרוש אוו עבורך, או לחילופין יעדכן אם אתה נדרש לתשלום יתרה חוב.

 

עובדים בעסק:

 

רואה חשבון בחולון יחתום על טופס 106 לעובדים ועל טופס 126 למס הכנסה, אשר מסכמים את סך המשכורות לעובדים במהלך השנה החולפת וסך ההפרשות ששולמו בגינן.

 

הצהרת הון:

 

כל בעל עסק צריך למלא הצהרת הון, על-פי לרוב בתום שנת הפעילות הראשונה. הצהרת ההון כוללת דיווח על כל הנכסים, הרכוש וההתחייבויות בארץ ובחו"ל של בעל העסק, בן בת הזוג וגם של הילדים מתחת לגיל 18. ניתן למלא את הצהרת ההון לבד, אך הניסיון מלמד שייעוץ של רואה חשבון בחולון יבטיח שכל הסעיפים ימולאו בשקיפות מלאה כדין. רואה חשבון בחולון יצייד אותך ברשימה מפורטת של כל המסמכים שיהיה עליך להגיש עם הצהרת ההון. רואה חשבון בחולון יגיש בשמך את הצהרת ההון, ובעתיד לאחר שתתבקש למלא הצהרות נוספות, אם יהיו פערים כלשהם ביניהן הוא ידע לנמק ולהסביר את מקורם.

 

שינוי מקדמות:

 

רואה חשבון בחולון יוכל לתת לך המלצה אם כדאי לך להגדיל את תשלום המקדמות או להקטינן, זאת בהתאם לניתוח הפעילות של העסק בשנה החולפת ובראייה עתידית לשנה הקרובה.

 

עדכון תוכנית עסקית:

 

רואה חשבון בחולון ייבחן האם עמדת ביעדים ובמטרות של התוכנית העסקית ויסייע לך בהכנה של תוכנית חדשה שתהלום את החזון שלך. רואה חשבון בחולון אף יוכל לייעץ לך אם יש מוצרים או שירותים שכדאי לוותר עליהם בגלל חוסר רווחיות, לשנות תמחור והמחרה של אחרים ואולי אף לשקול לפתח חדשים.

 

בכל שנה בישראל נפתחים אלפי עסקים בגדלים שונים. למרבה הצער מספר זהה של עסקים נסגרים. הסיבות לכך מגוונות. רואה חשבון בחולון עם ניסיון בליווי עסקים כמו שלך עשוי להיות בעל השפעה רבה על היכולת של העסק שלך להצליח ולא רק לשרוד, בשאיפה לצמיחה ושגשוג.

 

אודות משרדנו

 

פירמת רו"ח EA&CO נותן מענה של רואה חשבון בחולון למגוון עסקים מתחומי שונים – גדולים, בינוניים וקטנים, תאגידים ועמותות. רואה חשבון בחולון יהיה זמין עבורך לכל שאלה והוא נותן שירותים גם אונליין וגם בפגישות אישיות מעת לעת על-פי הצורך.

שתפו ב
1