русский 050-881-7217

סימנים המעידים שכדאי לשכור רואה חשבון

ישנם מתעניינים הפונים אל משרדנו כחלק מרצונם לפתוח עסק עצמאי משלהם. ישנם גם מתעניינים הפונים אלינו לאחר שפתחו את עסקיהם ואט-אט התגבשה בהם הדעה כי מוטב יהיה שיעבירו את הניהול הפיננסי-החשבונאי לאיש מקצוע.

ישנם מתעניינים הפונים אל משרדנו כחלק מרצונם לפתוח עסק עצמאי משלהם. ישנם גם מתעניינים הפונים אלינו לאחר שפתחו את עסקיהם ואט-אט התגבשה בהם הדעה כי מוטב יהיה שיעבירו את הניהול הפיננסי-החשבונאי לאיש מקצוע.

במאמר מידע זה, אנו בפירמת רו"ח EA&CO ריכזנו מספר דגשים, או נקרא להם סימנים המרמזים כי הגיעה העת לשכור את שירותיו של רואה חשבון.


העסק צמח וגדל


העסק שפתחתם בתחילת הדרך הביא עמו פעילות פיננסית קטנה, כזו שבהחלט היה ניתן להשתלט עליה, ובמקביל אליה לנהל ולפקח על הפן הפיננסי והחשבונאי.


עם מרוצת הזמן, לעתים אפילו מבלי ששמתם לב לכך, העסק גדל; לקוחות שהתרצו משירותיכם המליצו עליכם לקולגות שהפכו גם הם ללקוחות, שיווקתם את העסק נכונה, ולפתע אינכם מצליחים לדלג בין משימה למשימה.


ראשית כל נאמר כי מחסור בזמן או התנהלות המתבססת על 'כיבוי שריפות', עלולה להשתקף ללקוחותיכם ולהעיד כי דבר מה איננו כשורה. אך יותר מזאת, מחסור בזמן עלול להוביל לטעויות חשבונאיות החל מפספוס חשבוניות ועד להתנהלות שגויה ובעייתית אל מול רשויות המס.


רשויות המס יודעות להבדיל בין כוונת זדון לבין טעות אנוש, אך איננו רוצים לקחת את ההימור.


אם לתחושתכם אתם מדלגים בין משימה למשימה, נוכחים לגלות שאתם מעט 'מפוזרים' ושמים את המשימות החשבונאיות בעדיפות אחרונה; זוהי העת לפנות למשרד רואי חשבון שילווה אתכם ויאפשר לכם להתרכז במה שחשוב באמת – פיתוח העסק.


קושי בהבנת ההתנהלות אל מול רשויות המס


איננו חלילה מפקפקים ביכולותיכם ללמוד את התחום בכוחות עצמכם. בסופו של דבר, לומדים בין אם ממידע הקיים ברשת ומדריכים הכתובים על-ידי רשויות המס, ובין אם מתוך התנסות מעשית.


אולם לצד זאת, ההתנהלות אל מול רשויות המס מצריכה היכרות עם תחיקות ותקנות, זאת לצד ניסיון אישי המאפשר לשקף את גובה ההכנסות באופן מדויק, וכך גם לתכנן את תשלומי המס באופן קפדני.


במידה ונוכחתם לגלות שקיבלתם החזרי מס בהיקפים גדולים, הרי שהדבר משקף את העובדה ששילמתם יתר על המידה. ייתכן ובכספים הרבים הללו, יכולים הייתם להשתמש עבור תקציבי שיווק, קבלת עובד נוסף אל העסק, פיתוח אישי באמצעות קורסים ועוד.


במידה ונוכחתם לגלות שעליכם להשלים את החסר ולשלם מס נוסף לאחר הגשת הדו"ח השנתי, הרי שהדבר משקף את העובדה ששילמתם מעט מדי. בעוד שהחזר מס הוא הפתעה נעימה, הרי שהשלמת מס יכולה להציב אותנו לעתים אל מול בעיה תקציבית ממשית. כסף ששלנו, לפתע התגלה כלא-שלנו כלל.


ולסיום: כאשר הנושא טורד את מנוחתכם


ניהול עסק איננו משימה קלה כלל וכלל. אין עצמאי ולו אחד אשר יעיד על 'ראש נקי'. לצד היתרונות הרבים הגלומים בעצמאות כלכלית, הרי שצעד זה מביא עמו גם חסרונות מסוימים, לרבות הצורך שלנו 'לחיות את העסק' וחוסר היכולת להניח את העט בסוף יום.


על אף זאת, הרי שישנם נושאים בהם מוטב יהיה שנעבירם לידי סמכות נוספת. אם לתחושתכם הניהול השוטף של בית העסק מגביר את רמות המתח הנפשי ומוביל אתכם לתיזוז בין משימות שונות, הרי שמשימה אחת פחות תוכל לעשות פלאים.


הניחו את ענייניכם הפיננסיים והחשבונאיים בידיו של רואה חשבון, ותנו לעצמכם את היכולת לטפח את בית העסק, לשפר את השירות, להרחיב את השירות, לייצר מקורות הכנסה נוספים, מוצרים נוספים, להעסיק עובדים ולהגיע לשגשוג כלכלי ונחת.


התייעצו עמנו


בכל שאלה והתייעצות אנו בפירמת רו"ח EA&CO נשמח לעמוד לרשותכם.


צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פניה באתר, ואנו נשוב אליכם בהקדם האפשרי.

 

שתפו ב
1