русский 050-881-7217

למה חשוב להפריד בין חשבון בנק פרטי לעסקי?

מה הדבר הראשון שעולה לכם בראש כשאתם חושבים על משרד ראיית חשבון? אנחנו מאמינים שככל הנראה נתונים ומספרים. ומיד לאחר מכן אולי סדר? הקפדה? ננצל את פסקת הפתיחה הזאת וגם נספר לכם שלצד זאת, ראיית חשבון מוכרחה להתבסס על יחס אישי :) אחרת איך רואה החשבון יידע ‘לחיות’ את העסק של הלקוח/ה ולספק עצות והכוונות? אך כמובן שלא לשם כך התכנסנו כאן היום.

מה הדבר הראשון שעולה לכם בראש כשאתם חושבים על משרד ראיית חשבון? אנחנו מאמינים שככל הנראה נתונים ומספרים. ומיד לאחר מכן אולי סדר? הקפדה? ננצל את פסקת הפתיחה הזאת וגם נספר לכם שלצד זאת, ראיית חשבון מוכרחה להתבסס על יחס אישי :) אחרת איך רואה החשבון יידע ‘לחיות’ את העסק של הלקוח/ה ולספק עצות והכוונות? אך כמובן שלא לשם כך התכנסנו כאן היום.

סדר, סדר ושוב פעם סדר.

אם לא היינו מסוגלים לשמור על סדר הנתונים של לקוחותינו, הרי שהיינו פשוטו כמשמעו נכשלים בעבודתינו.

 

כך אנו גם מייעצים לכל לקוח ולקוחה במשרדנו: ניהול עסקי נכון ובריא, הוא ניהול השומר על גבולות ברורים בין ההתנהלות הפיננסית האישית כמו קניית מצרכים במכולת, לבין ההתנהלות הפיננסית העסקית כמו הוצאות דלק או קניית דיו למדפסת. 

 

איך עושים זאת נכונה? פשוט מאוד: באמצעות חשבונות בנק מופרדים המקלים עלינו לחלק ולנתח את הפעילות הפיננסית שלנו.

 

חשבונות בנק מופרדים לשיפור הארגון הפיננסי של העסק

 

עם חשבון בנק עסקי, ניהול הספרים של העסק הוא פשוט יותר.

 

אחד מן היתרונות העיקריים של חשבונות נפרדים בא לידי ביטוי בהקלה ניכרת על ניהול הספרים כאשר בעלי עסקים יכולים לעקוב אחר ההכנסות וההוצאות הקשורים לעסק ביתר קלות. 

 

בפשטות, עסקאות הנוגעות לעסק, מתבצעות על-ידי כרטיס האשראי של חשבון הבנק העסקי, ובכך הן מבודדות ומופרדות מן ההתנהלות הפיננסית האישית של בעל העסק. 

 

זה נשמע כמו דבר מה שולי, אך ככל שתמונת המצב הפיננסית שלנו ברורה ונהירה יותר, כך קל לנו יותר להבין את מצבנו הפיננסי הנוכחי, ולהתנהל באופן נכון מבחינה תקציבית ומיסוית.

 

ניהול תקציבי נכון

 

חשבונות בנק נפרדים תורמים באופן ניכר לניהול התקציבי הנכון של בית העסק.

 

על-ידי תמונת מצב ברורה של תזרים המזומנים בעסק, בעלי ובעלות עסקים יכולים לקבל החלטות מושכלות לגבי הוצאותיהם, השקעות וכן לגבש אסטרטגיות צמיחה על-בסיס נתונים ברורים. 

 

הפרדה שכזאת עוזרת גם בחיזוי הצרכים הפיננסיים העתידיים של העסק, וזאת בהתבסס על ביצועי העסק בעבר.

 

ישנם עסקים רבים המושפעים מתנודות מסוימות דוגמת חגים, עונות השנה, חודשים בהם ישנם מבצעים חמים וכיוצא בכך. עם חשבון בנק מופרד, ניתן לקבל תמונת מצב מדויקת המציגה את התנודות הללו.

 

שיפור תדמית העסק

 

חשבון בנק עסקי מקנה לבעל או בעלת העסק תדמית רצינית יותר ומערכתית הרבה יותר.

 

כאשר מבקשים מלקוח לשלם ולבצע העברה בנקאית אל חשבון בנק אישי, הרי שהדבר יוצר רושם אחד, זאת לעומת ביצוע העברה בנקאית לחשבון בנק עסקי המעיד על מערכתיות מסוימת.

 

חשבון בנק עסקי מעיד על ישות רצינית ועצמאית, והוא יכול לשפר באופן ניכר את האמינות בעיני לקוחות, משקיעים פוטנציאליים ועד לספקים.


הזדמנויות אשראי טובות יותר

 

עסקים ולהם חשבונות בנק נפרדים, יכולים לעתים ליהנות מהטבות ומתן אשראי בתנאים מצוינים מטעם הבנקים.

 

בעיקר כאשר מדובר בעסק המבקש לבצע צעדים לפיתוח עסקי, הרי שבאמצעות הבנקאים העסקיים, ניתן לבחון את האפשרות לקבלת הלוואות בריביות נמוכות.

 

כמובן שיש לברר היטב זאת עם הבנק קודם לכן, ומומלץ לערוך סקר שוק באשר לבנקים המומלצים ביותר לפתיחת חשבונות עסקיים.

 

שותפות בעסק

 

במידה וישנו שותף עסקי, הרי שהכנסת הכספים באופן אחיד אל חשבון בנק אחד, יכול לסייע רבות ביצירת שותפות בריאה ואמינה.

 

חשש ולו הקטן ביותר שמא אחד מן השותפים עושה שימוש לא רצוי בכספים, יכול להקרין באופן שלילי על היחסים שבין השותפים העסקיים.

 

עם חשבון בנק עסקי משותף, כל התנועות וכל הפעולות המבוצעות בחשבון, מנותרות ושקופות לשני הצדדים.

 

לסיכום

 

הפרדת חשבונות הבנק בין חשבון הבנק האישי לבין חשבון הבנק העסקי היא יותר ממומלצת; זהו אחד מן היסודות עליהם מבוססים עסקים בריאים פיננסית. 

 

הפרדה שכזאת, תסייע לכם בארגון הפיננסי של העסק, ביצירת רושם על לקוחות, ספקים ומשקיעים, בניהול המס ועד לניהול התקציבי של העסק. 

 

משרד רואי חשבון EA&CO CPA מתמחה בליווי וייעוץ חשבונאי לעסקים, ומספק שירות מקצועי ואישי. בכל שאלה והתייעצות, צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פניה ונשוב אליכם בהקדם.

שתפו ב
1