русский 050-881-7217

האם העסק שלך צריך רואה חשבון

יש שנוהגים לשכור את שירותיו של רואה חשבון עבור פתיחת העסק ורישומו, יש שנעזרים ברואה חשבון לקראת הגשתם של הדו״חות התקופתיים: הדו״ח השנתי ולעתים הצהרת הון, ויש שמקבלים שירות שוטף מטעם משרדם מדי חודש בחודשו.

יש שנוהגים לשכור את שירותיו של רואה חשבון עבור פתיחת העסק ורישומו, יש שנעזרים ברואה חשבון לקראת הגשתם של הדו״חות התקופתיים: הדו״ח השנתי ולעתים הצהרת הון, ויש שמקבלים שירות שוטף מטעם משרדם מדי חודש בחודשו.

כשלקוחות מתעניינים תוהים יחד איתנו באשר לצורכיהם בשירותי חשבונאות שוטפים, תשובתנו כמעט תמיד תהיה זהה: זה מומלץ, זה חשוב ולעתים זה אף יכול להתברר כקריטי לניהול העסק שלכם. מדוע? כמיטב מסורתנו במשרד, כל שאלה וסוגיה שעולה בשיחה עם לקוחותינו, זוכה גם למאמר המפרט את התשובה שלב אחר שלב. מאחלים קריאה נעימה ומועילה, צוות משרד רואי חשבון אדגר אגייב.

 

 

האם העסק שלך צריך רואה חשבון

 

זמן בניהול עסק הוא אלמנט חמקמק למדי. נורה אדומה שמוטב שתאותת לנו על הצורך בהאצלת סמכויות היא משפטים מסוג 'אם רק היה לי עוד יום עבודה בשבוע' או תחושת הפתעה גמורה כיצד יום חמישי כבר הגיע לו, כשנדמה לנו כאילו וסוף השבוע הסתיים זה עתה. אנו ממליצים לכל בעל ובעלת עסק להשקיע את זמנם בפיתוח העסק, במתן השירות, בניהול הצוות, בחשיבה על רעיונות חדשים, בפיקוח כי אכן השירות או המוצר מסופקים על הצד הטוב ביותר. התחום החשבונאות שכולל בתוכו הן ראיית חשבון והן הנהלת חשבונות, הוא רחב ומצריך מאתנו מספר דברים:

  • להיות עם האצבע על הדופק בכל עת: מהו גובה ההכנסות? מהו גובה ההוצאות? מהו הרווח? האם הרווח שלי משוקף נכונה אל מול רשויות המס? האם התפספסו הכנסות ולא דווחו?
  • יכולות מתמטיות: החוקים והתקנות בתחום הם אמנם שרירותיים, אך הם לעתים קרובות מצריכים חישובים ושילוב בין 'עיוני לריאלי'.
  • בקיאות בחוקים: מתפקידו של משרד רואי חשבון להתעדכן בכל עת בתמורות והשינויים שחלים בתחום. עבור בעל או בעלת עסק, הרי שאין מקור מידע זמין המודיע על שינויים ואין את הידע המאפשר להפריד בין עיקר לטפל.

 

לסיום, ברגע שבו הזמן שלכם מחולק בין לבין, הרי שייתכן ותפספסו דיווחים על הוצאות אשר יוכלו להפחית לכם בגובה המס, לא תדווחו על הוצאות מוכרות שרואה חשבון ימליץ עליהן.

 

 

ייעוץ מס תקופתי המותאם לצורכיכם

 

בסופו של יום אם נדרש לתמצת את תפקידו של רואה החשבון לכדי משפט אחד, הרי שנאמר כי מדובר באיש מקצוע המומחה בניהול כספי העסק. הביטוי הבולט ביותר לתפקידו של רו"ח בא לידי ביטוי בתחום המיסוי. רואה חשבון ילווה אתכם בתחום המיסוי ויישאר עם האצבע על הדופק כך שתשלומי המס אל מול הרשויות יתאמו את נפח פעילותכם וכן את צורכיכם האישיים. היכרות עם חוקי המס המורכבים על סוגיהם, מאפשרת לרואי חשבון להפעיל אסטרטגיות שונות (וכמובן שעומדות בחוק) למען הפחתת תשלומי המס וחיסכון משמעותי בכסף. זיהוי ניכויים אפשריים, בחינה תקופתית של גובה ההכנסות ועד לבחינתם של הדו"חות הכספיים.

 

 

תוכנות ייעודיות להתנהלות פיננסית שוטפת

 

משרדי ראיית חשבון רבים נעזרים בתוכנות שונות המסייעות משמעותית בניהול הכספים באופן יעיל הרבה יותר. כאשר לקוח מקבל גישה לתוכנה פרטית זו, הרי שביכולתו להפיק את כלל המסמכים החשבונאיים הנדרשים, תוך שהם משודרים ומסונכרנים עם רואה החשבון המייצג אותו. באופן הזה, יכולת הבקרה על ההתנהלות הפיננסית היא קפדנית הרבה יותר, ומאפשרת לערוך ייעוץ פיננסי המותאם באופן אישי לצרכי העסק.

 

 

התייעצו עם משרדנו

 

האם העסק שלך צריך רואה חשבון? כפי שוודאי הבנתם מתשובתנו, כאשר אתם מצויים תחת אחריותו של משרד רואי חשבון מנוסה ושירותי, העלות אל מול התועלת תחזיר את עצמה בדיוק כמו השקעה. אנו במשרד רואי חשבון אדגר אגייב נשמח לעמוד לשירותכם ולייעץ לכם בכל שאלה. ניתן ליצור עמנו קשר טלפוני או להשאיר פניה באתר ונשוב אליכם בהקדם.

שתפו ב
1