רואה חשבון לעוסק פטור

אחת השאלות הנפוצות ששואלים אותנו היא מדוע אני צריך רואה חשבון לעוסק פטור? יהיו מי שאולי יגידו לך שאם אתה עוסק פטור אז אתה לא צריך רואה חשבון לעוסק פטור לצידך

הנהלת חשבונות לעוסק פטור

400+

לקוחות מאושרים

10+

שנות ניסיון במקצוע

150+

עצות יעילות לעסקים

99%

לקוחות ממליצים

שירותים שלנו

פתיחת עסק

פתיחת עסק

החלום של רבים הוא לפתוח עסק ולהיות עצמאיים, אדונים לעצמם בלי "בוס על הראש" ואחראים על פרנסתם ורמת חייהם.

לפרטים
עוסק מורשה

עוסק מורשה

על-פי החוק בישראל, על כל עסק, בכל סדר גודל שהוא, מוטלת חובה של הנהלת חשבונות. ההבדלים בין הנהלת חשבונות של סוגי העסקים השונים נובעים מהגדרתם בחוק.

לפרטים
חברה

חברה בע"מ

אחד מסוגי העסקים השכיחים בישראל היא חברה בע"מ. על-פי הגדרתה בחוק, חברה בע"מ הינה תאגיד עסקי הרשום ברשם החברות (משרד המשפטים).

לפרטים
הצהרת הון

הצהרת הון

הצהרת הון היא למעשה הצהרתו של אדם על הונו האישי והעסקי, לרבות התחייבויות ונכסים בארץ ובחו"ל של בן או בת הזוג וכן של ילדיו עד גיל 18.

לפרטים
דוח שנתי

דוח שנתי

דוח שנתי הוא חובה על פי חוק. לכן, במידה ולא יוגש דוח שנתי במועד המקורי או במועד הארכה, הנישום צפוי לקנסות ואף להגשת אישום פלילי.

לפרטים
ראיית חשבון

ראיית חשבון

התנהלות פיננסית נכונה היא אחד המפתחות החשובים בהצלחתו של כל עסק. כדי להבטיח זאת כדאי להפקיד אותה בידי מומחים במתן שירותי ראיית חשבון.

לפרטים
ייעוץ לאזרח

ייעוץ לאזרח

רבים מתושבי ישראל לא מודעים לזכויות להטבות המגיעות להם או לחובות שלהם מול רשויות המס ומוסדות אחרים.

לפרטים
שירותינו

שירותינו

שירותי הנהלת חשבונות של כל עסק - עוסק פטור, עוסק מורשה או חברה בע"מ, שניתנים במקצועיות ועל-פי חוקי המיסוי בישראל, הם שיעשו את ההבדל בין עסק מדשדש לעסק מצליח ומתפתח.

לפרטים

היתרונות שלנו

ותק מעל 10 שנים

רואי חשבון של המשרד מנוסים היטב בדיני מס בישראל ומכירים פרקטית את ההתנהלות השוטפת עם רשות המיסים ב-99% מהמקרים

ניתוח פיננסי מדויק וברור ללקוח

חיסכון של עשרות ומאות אלפי שקלים ניתן לעשות בניתוח פיננסי נכון של תוצאות הפעילות העסקית מדי שנה

הנהלת חשבונות וביקורת דוחות

בניית תשתית של הנהלת חשבונות על בסיס ניסיון עשיר של רואי החשבון שלנו בביקורת ודוחות כספיים

ייעוץ ללא הגבלה

אנחנו תמיד עם האצבע על הדופק. במקרים דחופים ובלתי צפויים, יש לכם למי לפנות על כל נושא ובכל רגע נתון

גישה כללית

לא בטוחים למי לפנות? אנחנו נבחן את הצרכים שלכם ונמליץ על השירות המתאים

מענה תוך 15 דקות

נכין מסמכים תוך זמן קצר, טפסים, פרוטוקולים, דוחות ודיווחים

הלקוחות שלנו לא טועים

Anat Bar Noy

Anat Bar Noy

facebook-box-line דרך פייסבוק

טיפול אישי ומסור שזה פרמטר חשוב מאד בעיני, יכולת התקשורת של האדם עם הלקוחות שלו וכמובן עבודה מקצועית ואחראית !

Tal Shulmanovich

Tal Shulmanovich

facebook-box-line דרך פייסבוק

רואה חשבון מספר אחד בארץ. מאוד מקצועי ויסודי. תמיד קשוב וזמיןללקוח. אפשר לסמוך עליו בעניינים עצומות.

Ilana Urman

Ilana Urman

facebook-box-line דרך פייסבוק

פעם כשה יש אצלי שאלה תמיד מקבלת מענה ברמת הדיוק ותמיד זמין.יחס הוגן , מקצועי ואמין

Maya Yurov

Maya Yurov

facebook-box-line דרך פייסבוק

ממליצה בחום על אדגר כרואה חשבון ברמה מאוד גבוהה.מקצועי,שרותי,אמין,מנומס ובן אדם מדהים.אני סומכת עליו בעיניים עצומות.בטוחה שהכול יוגש וישולם בזמן.נוהלי עבודה במשרד מוגדרים נכון וחכם(אני באה מהתחום אז יש לי נסיון בנושא).צוות אדיב,מקצועי,מענה מהיר ומדויק.ממש כייף לעבוד עם אנשים חזקים בתחום...

Brigita Merzon

Brigita Merzon

facebook-box-line דרך פייסבוק

מקצוען, נעים לשיחה, מנומס, מדוייק, עובדי משרד מאוד מקצועים ומנומסים. אני לקוחה כבר 4 שנים ותמיד תמיד קיבלתי טיפול מבור חם ומקצועי מומלץ באמת מכל הלב

Ariel Shay

Ariel Shay

facebook-box-line דרך פייסבוק

אני ממליץ על אדגר הרואה חשבון שלי בגלל שהוא מקצוען בגלל שהוא דואג לכסף שלי בגלל שהוא אכפתי בגלל שהוא זמין בגלל שהוא מספק את הסחורה בגלל שהוא יעיל בגלל שהוא בנאדם

מידע נוסף

01

הנהלת חשבונות לעוסק פטור

אחת השאלות הנפוצות ששואלים אותנו היא מדוע אני צריך רואה חשבון לעוסק פטור? יהיו מי שאולי יגידו לך שאם אתה עוסק פטור אז אתה לא צריך רואה חשבון לעוסק פטור לצידך, כיוון שכל מה שעליך לעשות בהנהלת החשבונות זה לנהל רישום של הכנסות והוצאות. אך שכשהמציאות בישראל היא כזו ש- 80% מהעסקים נסגרים בתום שנת הפעילות הראשונה שלהם, הסיכון בהתנהלות לבד ללא רואה חשבון לעוסק פטור, הוא גדול. ההמלצה שלנו היא לצאת לדרך בליווי של רואה חשבון לעוסק פטור, כך בעל העסק יהיה מוגן ובטוח שכל הפעולות שלו בתוך העסק, ועל אחת כמה וכמה בהתנהלות מול רשויות המס, יעשו כהלכה.

02

נתחיל בהגדרה מהו עוסק פטור

על-פי ההגדרה בחוק, עוסק פטור ("עוסק זעיר") הוא עסק שאינו נדרש לגבות מע"מ על הכנסותיו, כלומר פטור מכך. במקביל הוא אינו רשאי להתקזז על מע"מ של הוצאותיו. פרט להגבלה זו, עוסק פטור מחויב בדיווח ותשלום למס הכנסה וביטוח לאומי. עוסק פטור יחשב ככזה כל עוד תחום העיסוק שלו לא מופיע ברשימת המקצועות המחייבים רישום כעוסק מורשה, או שסך ההכנסות השנתי לא יעלה על תקרה הקבועה בחוק.

הנהלת חשבונות לעוסק פטור היא פשוטה. על בעל העסק להנפיק קבלות על כל סכום שהתקבל ממכירה או שירות, ולתעד במקביל גם את ההוצאות הישירות והעקיפות של העסק. אלא שלא די בכך. עוסק פטור צריך להגיש בתום שנת המס דוח שנתי על הכנסותיו בשנה הקודמת, להגיש מעת לעת הצהרת הון, לשלם מקדמות לביטוח לאומי ועוד. כדי לא להיכשל במילוי החובות על-פי חוק, מומלץ להיעזר ברואה חשבון לעוסק פטור.

03

היתרונות בשירותים של רואה חשבון לעוסק פטור

ליווי אישי של רואה חשבון לעוסק פטור יאפשר מעקב אחר ההכנסות של העסק ומתן התראה בזמן אמת במידה שהן מגיעות לתקרה הקבועה בחוק, על מנת לעבור לעוסק מורשה. חשוב לציין שבמידה שההכנסה של עוסק פטור תעבור את התקרה, כל סכום שיתקבל לאחר מכן מחייב תשלום למע"מ שישולם מכיסו של בעל העסק.

בפתיחת עוסק פטור מצהיר בעל העסק על צפי ההכנסות שלו לשנת המס ועל-פיו נקבעות המקדמות לתשלום לביטוח לאומי. רואה חשבון לעוסק פטור ינהל את המעקב אחר ההכנסות ויעדכן על-פי צורך את גובה המקדמות, כך שבתום השנה לא תיאלץ לשלם הפרשים גבוהים מדי.

רואה חשבון לעוסק פטור יסייע לך בהכנה והגשת דוח שנתי בתום שנת המס. יש בעלי עסקים שיכולים לעשות זאת בעצמם, אך רואה חשבון לעוסק פטור יידע לפרוש לפנייך את כל הרכיבים הרלוונטיים לעסק שלך שחובה לכלול אותם בדוח – הכנסות והוצאות, כך שתוכל לנצל את כל הטבת המס ולשלם פחות מס.

חוקי המיסוי והתקנות בישראל מתעדכנים ומשתנים חדשות לבקרים. ייתכן שתצליח להתעדכן לבד בעזרת דיווחים באמצעי התקשורת, אך רואה חשבון לעוסק פטור יעדכן אותך בזמן אמת על כל שינוי, יבדוק עבורך מה ההשפעות על העסק שלך וינחה אותך כיצד לפעול.

פיקוח ובקרה שוטפים של רואה חשבון לעוסק פטור על הנהלת החשבונות של העסק, בטח כשהיא נעשית על-ידי בעל העסק עצמו, יבטיחו שמירה על כל נוהל תקין, ניהול ספרים כחוק ושמירה על קלה כחמורה.

רואה חשבון לעוסק פטור יסייע לך בבוא העת גם במעבר לעוסק מורשה, כשתרצה להרחיב את פעילות העסק ו/או להעסיק עובדים נוספים. בעזרת רואה חשבון לעוסק פטור ייעשו הרישומים המתחייבים ברשויות המס, תקבל הנחייה כיצד לנהל מעתה את החשבונות – הוספת מע"מ על הכנסה, קיזוז מע"מ על תשומות (הוצאות) ועוד.

רואה חשבון לעוסק פטור יכול לסייע לך גם בתמחור והמחרה של מוצרים ושירותים, כך שתוכל לכלכל את צעדיך ולהגדיל את הרווחיות של העסק.

אחד המסמכים החשובים שכל עסק צפוי להגיש הוא הצהרת הון. רואה חשבון לעוסק פטור שיסייע לך במילוי הטופס כהלכה, ייעץ מה לכלול בו ובאיזה אופן להצהיר על כל סעיף הוא בחזקת חובה, אם אינך רוצה להסתבך עם רשויות המס בהווה ובעתיד. רואה חשבון לעוסק פטור ילווה אותך במילוי והגשת הצהרת ההון הראשונה וגם באילו שיגיעו בהמשך, ובמקרה הצורך ינמק ויסביר את הפערים בצורה הטובה ביותר.

הנהלת חשבונות לעסק, על אף שהיא פשוטה יחסית לניהול, היא רק חלק קטן מניהול עסק. רואה חשבון לעוסק פטור יכול לסייע לך גם בבניית אסטרטגיית שיווק, כך שתגדיל את החשיפה של העסק ללקוחות פוטנציאליים ותעלה על סך המכירות.

המחיר של חיסכון בשירותים של רואה חשבון לעוסק פטור יהיה גבוה בהרבה מאשר אם תחליט לוותר עליו. כשיש לצידך רואה חשבון לעוסק פטור מומחה בתחומו תוכל להיות פנוי לעבודה השוטפת בעסק, כשאתה יודע שיש מי שדואג ומטפל בצד החשבונאי והפיננסי.

04

המלצות של רואה חשבון לעוסק פטור להנהלת חשבונות תקינה

רואה חשבון לעוסק פטור לא יכול וגם לא יקבל דיווח על הנהלת החשבונות של העסק אם הוא יוגש לו בגיליונות אקסל או על מסמך וורד. הנהלת החשבונות של עוסק פטור חייבת להיעשות על-פי כללים קבועים בחוק.

הנפיקו חשבון עסקה כחלק מדרישת תשלום. רואה חשבון לעוסק פטור לא יושב בעסק שלכם, אלא מקבל דיווחים מכם, לכן הוא לא יכול לעקוב אחר גיול חייבים. מכיוון שעוסק פטור לא יכול להנפיק חשבונית מס (שהרי הוא פטור מהוספת מע"מ), חשבון עסקה הוא כלי מעקב חיוני שיעזור לכם לבדוק אם התקבל התשלום.

הנפיקו קבלה מיד עם קבלת התשלום מהלקוח, בין אם התקבול היה באפליקציית תשלום, המחאה, מזומן או העברה בנקאית. חובתו של רואה חשבון לעוסק פטור, המייצג אתכם, לדווח בשמכם על ההכנסות לביטוח לאומי ולמס הכנסה. אי רישום של קבלה עם קבלת התשלום היא עבירה על החוק.

רואה חשבון לעוסק פטור יכול להנחות אתכם בכל הנוגע לבחירה של פנקסי הקבלות של העסק. ניתן להשתמש בפנקסי קבלות מודפסים או בקבלות דיגיטליות. התייעצו עם רואה חשבון לעוסק פטור כדי לדעת איזה תוכנה מאושרת לשימוש על-ידי רשויות המס.

רואה חשבון לעוסק פטור מתעדכן על בסיס קבוע בכל שינוי של חקיקה או תקנות. אם יש לכם ספק לגבי נושא כלשהו, התייעצו עם רואה חשבון לעוסק פטור, כדי לא לעשות טעויות שעלולות לגרור קנסות או סנקציות.

נהלו רישום מדויק של ההוצאות שלכם ושמרו את המסמכים הרלוונטיים שיעידו על הרכישות השונות. רואה חשבון לעוסק פטור שמייצג אתכם, יכין עבורכם את הדוח השנתי בתום שנת המס. כדי שעבודתו תעשה במדויק, עליכם להגיש לו פירוט של כל ההוצאות שיתקזזו מההכנסות כך שאתם תוכלו לשלם פחות מס. רואה חשבון לעוסק פטור יכול לצייד אתכם ברשימה מפורטת של כל מה שנחשב כהוצאה מוכרת לעסק – הוצאות עקיפות והוצאות ישירות, כך שמלאכת התיוק שלכם תהיה יעילה.

מכיוון שעל עוסק פטור לא חלה חובת דיווח רציפה במהלך שנת המס, למעט מקרה בו צריך לעדכן את המקדמות לביטוח לאומי, שמירה על קשר עם רואה חשבון לעוסק פטור ועדכון שלו לגבי שינויים בעסק, ימנעו בסוף השנה התאמות ותיקונים מיותרים.

במידה שאתה גם עוסק פטור וגם שכיר, התייעצות עם רואה חשבון לעוסק פטור היא חשובה ביותר. זאת משום שיש לערוך התאמות בשל מעמד כפול של הנישום מול רשויות המס, כגון: תיאום מס והחזר מס.

05

עלות של רואה חשבון לעוסק פטור

העלות של רואה חשבון לעוסק פטור היא פונקציה של היקף השירותים שתרצה לקבל ממנו. כך למשל, המחיר שתשלמו לרואה חשבון לעוסק פטור, שהשירות שייתן יסתכם בהגשת דוח שנתי, יהיה שונה מזה שתשלמו לרואה חשבון לעוסק פטור שתבקשו ממנו גם לפתוח עבורכם את התיקים ברשויות המס בעת הקמת העסק.

יש רואה חשבון לעוסק פטור שיגבה מכם עבור כל שעת ייעוץ ויש מי שיכללו את ההתייעצויות בעלות השנתית. נהוג גם שרואה חשבון לעוסק פטור יגבה סכום נוסף עבור הכנה והגשת הצהרת הון או אם הוא נקרא לייצג את העסק בשימוע או דיון.

רואה חשבון לעוסק פטור הוא האדם שתרצה לצידך החל מהקמת העסק ובהמשך גם בניהול השוטף שלו. רואה חשבון לעוסק פטור שייצג אותך נאמנה וילווה אותך בדרך העסקית יתרום לך מהידע שלו וינחה אותך גם ברזי הבירוקרטיה והחוקים. במשרד רואה חשבון אדגר אגייב צוות של רואי חשבון, בעלי ניסיון רב בליווי של עוסקים פטורים. נשמח להתאים עבורך רואה חשבון לעוסק פטור שיוביל את העסק שלך להצלחה.