русский 050-881-7217

החלפת רואה חשבון

ההחלטה להפריד כוחות מרואה החשבון הנוכחי היא אף פעם לא קלה.ראשית כל, הזמן שלנו כבעלי ובעלות עסק, לעתים לא מאפשר לנו למצוא את המשבצת בלו״ז ובה נחפש אחר רואה חשבון אחר. והתהליך הכרוך בכך, ובכן, הוא רק יכול להרתיע אותנו מלבצע את המהלך.

ההחלטה להפריד כוחות מרואה החשבון הנוכחי היא אף פעם לא קלה.ראשית כל, הזמן שלנו כבעלי ובעלות עסק, לעתים לא מאפשר לנו למצוא את המשבצת בלו״ז ובה נחפש אחר רואה חשבון אחר. והתהליך הכרוך בכך, ובכן, הוא רק יכול להרתיע אותנו מלבצע את המהלך.

למרות כל אלו, ניסיוננו מלמד אותנו שכאשר לקוח או לקוחה מגיעים אלינו לאחר שהם עזבו את משרד ראיית החשבון הקודם שלהם, הרי שהדבר נבע מסיבות מוצקות ומוצדקות; מהלכים פיננסיים שנויים במחלוקת שהובילו לתשלומים מיותרים, תקשורת שלקתה בחסר ולא העניקה פתרונות גם ברגעים בהם היה מדובר במצב SOS מובהק, תשובות חלקיות ולעתים חוסר זמינות מוחלט. אם דחיתם את המהלך עד כה, ובכל זאת חיפשתם אחר החלפת רואה החשבון הנוכחי, המלצתנו, על אף שהשירות שלנו מתבסס על מספרים ונתונים – היא שלעתים צריך להקשיב לתחושת הבטן.

 

 

כיצד נערכים להחלפה של רואה חשבון?

 

רואה החשבון של העסק הוא האיש שאמון על פעילותכם הפיננסית, ועל-כן בידיו מצויים נתונים שחשוב שיעברו באופן סדור ונכון בין משרד למשרד. מטרתנו במשרד רואי חשבון אדגר אגייב, היא להקל על לקוחותינו, לאפשר לכל לקוח ולקוחה לפנות את הזמן למה שחשוב באמת – לניהול העסק והצעדתו קדימה. המספרים והנתונים החשבונאיים? לשם כך אנחנו כאן. אותו יעד בדיוק, עומד לפנינו גם כאשר אנו מספקים שירות להחלפה סדורה וחפיפה מלאה בינינו לבין משרד ראיית החשבון הקודם שלכם.

במסגרת תהליך המעבר, אנו ניערך בהתאם הן בנדבך המידע החשבונאי הגלום במסמכים החשבונאיים ובספרי החשבונות, והן בנדבך ההון אנושי כאשר נבחר ונצוות לצידכם את אנשי המקצוע שלנו אשר יבטיחו מעטפת שירות מלאה. האתגר הגדול בהחלפת רואה חשבון: העברת המידע באופן מסודר ונכון. לשם כך אנו כאן, ונערוך את החפיפה בהליך מסודר ותקשורת רציפה אל מול משרדכם הקודם, עד להתחלת השירות.

 

 

האם באמת עלי להחליף רואה חשבון?

 

חשוב לציין כי ישנם לקוחות שדנים איתנו בשאלות כגון 'כל כמה זמן מומלץ להחליף רואה חשבון?' – תשובתנו היא שאם משרד רואי החשבון שלכם מספק לכם את השירות ויתרה מזאת – מעניק לכם שקט נפשי, הרי שאין כל סיבה לעזוב. הנסיבות שבגינן אכן כדאי להחליף רואה חשבון, הן במקרים ובהם ישנו חוסר סדר בעבודה החשבונאית אשר מוביל לתשלומים בלתי צפויים והשלמות אל מול רשויות המס.

תקשורת לקויה, אף היא סיבה שלעתים מצדיקה את המעבר לרואה חשבון אחר, ובעיקר כאשר מדובר בעסק הזקוק לאוזן קשבת וייעוץ פיננסי תכוף. לצד כל אלו, פגשנו גם בלקוחות שהגיעו אלינו ממשרדים מצוינים (וחשוב לנו לציין כי ישנם לא מעט כאלו). עם זאת, הלקוחות שינו סטטוס כלכלי, ועברו מעוסק מורשה לחברה בע"מ; נושא שבו רואה החשבון הנוכחי פשוט לא עסק.

 

 

כיצד מתחילים בתהליך?

להלן נפרק זאת למספר מהלכים:

 

מתן הודעה על סיום התקשרות

 

גם אם נפלה ההחלטה על סיום השירות עקב מחלוקת, אנו ממליצים לסיים את ההתקשרות באווירה נינוחה ועניינית. חשוב להסדיר כל נושא הקיים אל מול רואה החשבון הקיים וזאת לאור שלוש סיבות עיקריות:

  1. ראשית, הדבר יאפשר לנו לקיים תהליך נוח וחלק יותר אל מול רואה החשבון.
  2. שנית, כללי האתיקה של לשכת רואי החשבון בישראל מורים על רואה החשבון החדש לקבל אישור מטעמו של רואה החשבון המוחלף. לכן, אם ישנו נושא לא פתור כגון חוב לרואה החשבון הקודם, חשוב להסדירו.
  3. ולסיום, ייתכן וישנם אי אלו תנאים אל מול המשרד הקיים, ועליכם לספק הודעה מוקדמת.

 

 

מועד ההחלפה

 

במידה ואתם קרובים לסיומה של שנת המס הנוכחית, מומלץ להמתין מעט עד לתחילתה של שנת המס ההבאה. עיתוי שזה יכול לסייע בתחילתה של דרככם החדשה עם משרד רואי החשבון החדש. וכמובן נסייג זאת ונדגיש כי זוהי המלצה בלבד. אם המצב איננו מאפשר המתנה, הרי שניתן להתחיל בתהליך באופן מידי. באפשרותכם להתייעץ איתנו בעבור שיקול זה.

 

 

יצירת המשכיות

 

נדגיש כי בשלב הזה אנו לוקחים את המושכות לידינו, וזהו חלק בלתי נפרד מן השירות. עם קבלת ההחלטה לעבור רואה חשבון, אנו נערוך פנייה מסודרת לקבלת כלל ההעתקים של הדו"חות הפיננסיים הרלוונטיים והמסמכים החשבונאיים. משם נחליט על המועד בו נחל בעבודה המשותפת יחד.

 

 

נשמח לצעוד יחד אתכם

 

במשרד רואי חשבון אדגר אגייב נשמח להזמינכם לשיחת ייעוץ ראשונית, ובמהלכה נענה על כל השאלות וכל ההתלבטויות הכרוכות בהחלפת רואה חשבון. לעתים, אכן תתגלה תמונת מצב ובה מעבר מרואה חשבון אחד לאחר הוא הכרחי, ולעתים כפי שניסיוננו מלמד אותנו, נוכל לספק לכם חוות דעת נוספת שדווקא תעמוד לזכותו של רואה החשבון הנוכחי. בבחירתכם בנו, נצעד יחד אתכם עוד משלב ההכנה והחפיפה המקדימה, כאשר לרשותנו ניסיון רב בקליטתם של לקוחות חדשים אך בעלי וותק ופעילות חשבונאית ממושכת. מטרתנו ומחויבותנו כלפיכם, היא להבטיח את רצף הפעילות החשבונאית באופן חלק וסדור.

 

 

הקו שמנחה אותנו

 

אנו מאמינים גדולים בעבודה משותפת, בתחושה שלכם יש פרטנר שמקשיב לכם ופועל למענכם, ובתחושה שלנו שבכל מהלך ומהלך, נוכל לייצר אתכם שיח פורה וצעדים עתידיים קדימה. בעבודתנו, אנו סמוכים ובטוחים כי תחושו ברוח חדשה, חיונית ורעננה. שירות שפועל למענכם ואתכם, ושמגובה בידע מקצועי רב ומעמיק. לכל לקוח ולקוחה בכל היקף פעילות, אנו מצוותים את טובי אנשי ונשות המקצועי של משרדנו ומרואי חשבון, דרך מנהלי ומנהלות חשבונות ועד לחשבי שכר. כל לקוח ולקוחה, נהנים ממאגר ידע מקוון המאפשר למידה עצמית ובגובה העיניים, וזאת כדי להבטיח הבנה מעמיקה בהיבטים חשבונאיים המלווים כל עסק ועסק. לצד כל אלו, משרדנו מציע פתרונות דיגיטליים מתקדמים למתן שירותי ראיית חשבון והנהלת חשבונות אונליין. שירות חשבונאי שיאפשר לכם לנהל את התקשורת מולנו בקלות ובמהירות, ללא הוצאת שליחים, וללא פגישות (אלא אם כן, ממש תרצו להגיע לקפה!).

 

 

התייעצו איתנו

 

בכל שאלה והתייעצות, אנו במשרד רואי חשבון אדגר אגייב נשמח לעמוד לשירותכם. לקבלת מידע ופרטים נוספים, ניתן ליצור איתנו קשר טלפוני, להשאיר פניה באתר או לכתוב לנו בוואטסאפ.

שתפו ב
1