русский 050-881-7217

רואה חשבון בירושלים

ירושלים בירת ישראל היא מוקד עלייה לרגל של מיליוני בני אדם מדי שנה, מישראל ומחו"ל. בירושלים פועלים אלפי עצמאים ועצמאיות במגוון עסקים מתחומים שונים. כל אחד ואחת מבעלי העסקים או החברות, נדרש על-פי החוק בניהול חשבונות לעסק.

ירושלים בירת ישראל היא מוקד עלייה לרגל של מיליוני בני אדם מדי שנה, מישראל ומחו"ל. בירושלים פועלים אלפי עצמאים ועצמאיות במגוון עסקים מתחומים שונים. כל אחד ואחת מבעלי העסקים או החברות, נדרש על-פי החוק בניהול חשבונות לעסק.

אמנם חלק מבעלי העסקים, בעיקר עוסק פטור או עוסק מורשה, יוכלו לנהל הנהלת חשבונות בסיסית לבדם, אבל כדאי ומומלץ להתייעץ עם רואה חשבון בירושלים על מנת לא להסתבך עם רשויות המס. יתרה מכך, על חברה בע"מ ותאגידים מוטלת החובה לשכור רואה חשבון בירושלים, שיהיה חיצוני לחברה, יערוך את הביקורת, יחתום על המאזנים וייתן חוות דעת לרשויות על מצבה הפיננסי של החברה.

 

מה כדאי לדעת לפני שפותחים עסק?

 

להפוך לעצמאי היא החלטה שיש לקבל בכובד ראש. מומלץ לפנות לרואה חשבון בירושלים שיפרוש בפניך את המשמעויות וההשלכות שיש בפתיחת עסק. לעיתים ימליץ רואה חשבון בירושלים לפתוח תחילה עוסק פטור, במקרים אחרים על פתיחת עוסק מורשה או על חברה בע"מ.

 

רואה חשבון בירושלים עם ניסיון בליווי עסקי, יסביר על ההבדלים בין סוגי העסקים וילווה אותך בצעדיך הראשונים. למשל, לפני פתיחת עסק כלשהו רואה חשבון בירושלים ייבחן את כדאיות העסק לאחר חקר מתחרים וחקר שוק, בדיקת ההון העצמי ומציאת מקורות מימון, יעזור בבניית תוכנית עסקית וינחה אותך בשיטות השונות לתמחור.

 

לאחר שתקבל החלטה, יהיה עליך לרשום את העסק ברשויות המס. חברה בע"מ מחייבת רישום גם ברשם החברות (משרד המשפטים) וליווי של רואה חשבון בירושלים.

 

במידה שבחרת לפתוח את העסק באופן עצמאי וללא רואה חשבון בירושלים, לפניך כתובות סניפי רשויות המס שאליהן יש להגיע עם מסמכים רלוונטיים (רשימה תמצא באתר רשות המיסים):

 

  • מס הכנסה: רחוב כנפי נשרים 66, ירושלים.
  • מע"מ: רחוב כנפי נשרים 66, בית כנפי האלה, ירושלים.
  • ביטוח לאומי: רחוב בן שטח 4, ירושלים.

 

 

מה כוללים שירותי הנהלת חשבונות לעסק?

 

הנהלת חשבונות בכל עסק היא הבסיס לניהול תקין, הפקת נתונים לטובת התפתחות והתייעלות, וכמובן לצורך דיווח לרשויות המס. ככלל, הנהלת חשבונות לעסק היא רישום כל הפעולות החשבונאיות המשקפות את הפעילות העסקית.

 

צריך לדעת כי הנהלת חשבונות חייבת להיעשות על-פי הקבוע בחוק, וחל איסור לנהל אותה בגיליונות אקסל. רואה חשבון בירושלים יסביר לך כיצד לעקוב אחר ההכנסות וההוצאות של העסק בעזרת תוכנה המאושרת על-ידי מס הכנסה, או לחילופין בעזרת פנקסים מודפסים. יש הבדל מהותי בין הנהלת חשבונות לעוסק פטור ועוסק מורשה לבין הנהלת חשבונות לחברה בע"מ ותאגידים:

 

הנהלת חשבונות לעסקים קטנים היא פשוטה ולא מעט בעלי עסקים יוכלו לעשות זאת בעצמם בעזרת הדרכה של רואה חשבון בירושלים. לעומת זאת, הנהלת חשבונות לחברה בע"מ ותאגידים היא מורכבת יותר. על-פי חוק עסקים אלה מחויבים בהנהלת חשבונות כפולה (דו-צידית) וליווי של רואה חשבון בירושלים. בשיטה זו כל פעולה חשבונאית נרשמת פעמיים: ההכנסות וההוצאות אל מול נכסים והתחייבויות. בנוסף יש לנהל את כרטיסי העובדים, לקוחות, ספקים, לערוך התאמות בנקאים וכרטיסי אשראי, מלאי, המחאות עתידיות ועוד. פיקוח של רואה חשבון בירושלים על הנהלת החשבונות היא חשובה ביותר.

 

רואה חשבון בירושלים ינחה אותך כיצד לנהל את החשבונות על-פי חוק ויצייד אותך בכלים ניהוליים שייקלו עליך. למשל, אם אתה בעלים של עסק קטן, רואה חשבון בירושלים עשוי להמליץ לך לבחור בתוכנת ניהול חשבונות המאושרת על-ידי מס הכנסה ולבכר אותה על פני ניהול פנקסים ידניים ומודפסים.

 

 

מה תפקידו של רואה חשבון בירושלים?

 

ייצוג מול רשויות המס:

 

רואה חשבון בירושלים ידווח לרשויות המס אחת לחודש או חודשיים (תלוי בהיקף פעילות העסק) על ההכנסות ויעביר את תשלום המקדמות. רואה חשבון בירושלים יהיה בקשר עם הרשויות במידה שחל שינוי מהותי בעסק, למשל: מעבר מעוסק פטור לעוסק מורשה, הכנסת שותפים, סגירת העסק ועוד.

 

חשבות שכר ותלושי שכר:

 

במידה שאתה מעסיק עובדים בעסק, רואה חשבון בירושלים יוודא שחישוב המשכורות נעשה על-פי חוק, הועברו ההפקדות הסוציאליות ושמוצו כל הטבות המס.

 

דוח שנתי:

 

בתום כל שנת מס, רואה חשבון בירושלים יכין את הדוח השנתי ויגיש אותו למס הכנסה כנדרש. הדוח השנתי משקף את סך הפעילות של העסק בשנה החולפת ולפיו נקבע בין היתר,אם המקדמות ששולמו מספקות. רואה חשבון בירושלים יעדכן אותך אם יש צורך בהשלמות או אם אתה זכאי להחזר מס.

 

הצהרת הון:

 

אחד המסמכים החשובים שכל בעל עסק יצטרך למלא בשנה הראשונה הוא הצהרת הון. ההמלצה החמה היא להתייעץ עם רואה חשבון בירושלים על האופן בו יש למלא את הטופס, מה יש לכלול בו ואיזה מסמכים יש לאסוף.

 

רואה בחשבון בירושלים יצייד אותך ברשימה מפורטת של הנכסים וההתחייבויות, בארץ ובחו"ל, שיש לציין בהצהרה, לרבות אלה של בן/בת הזוג וילדים עד גיל 18. במידה ויתגלו פערים בין ההצהרת ההון הראשונה לאלה שתמלא בשנים הבאות, רואה חשבון בירושלים יוכל לייצג אותך לטובת מתן הסבר לרשויות המס על מהות הפער.

 

החזר מס ותיאום מס לשכירים:

 

חישוב המס בישראל הוא שנתי ומשפחתי. רואה חשבון בירושלים יבדוק את זכאותך להחזר מס בגין גבייה עודפת בשנת המס החולפת ויגיש בשמך את הבקשה להחזר לרשויות המס. במידה שעבדת ביותר ממקום אחד או אם אתה שכיר שהוא גם בעל עסק, רואה חשבון בירושלים יגיש בשמך בקשה לתיאום מס כדי שתמצה את ההטבות, אם מגיעות לך, כך שתשלם פחות מס.

 

תכנון מס:

 

חוקי המיסוי בישראל מורכבים ומשתנים מעת לעת. רואה חשבון בירושלים מתעדכן על בסיס קבוע בשינויים ויוכל לתכנן את המס שהעסק יידרש לשלם בגין הכנסות והוצאות, כך שימוצו כל ההטבות המגיעות לך על-פי חוק.

 

ביקורת וחוות דעת:

 

עסקים שהם חברה בע"מ או תאגידים מחויבים על-פי חוק בביקורת חיצונית של רואה חשבון בירושלים ובחוות דעת שיעידו על ניהול חשבונאי תקין. מדובר באחד התפקידים המרכזיים של רואה חשבון בירושלים, משום שהדוחות המבוקרים מהווים בסיס להתנהלות מול רשויות המס ואחרים כמו: בנקים, חברות אשראי, בעלי מניות ועוד. היחיד שיכול לבצע ביקורת הוא רואה חשבון בירושלים המחזיק ברישיון בתוקף ורשום בלשכת רואי החשבון בישראל.

 

לפני שתבחרו רואה חשבון בירושלים, מומלץ לבדוק אם הניסיון שלו מתאים לסוג העסק שלכם ולהיקף הפעילות.

 

 

הנהלת חשבונות ורואה חשבון בירושלים במיקור חוץ

 

הנהלת חשבונות היא הרבה יותר מרישום של הכנסות והוצאות. רואה חשבון בירושלים שמלווה את העסק שלך ידע לכוון אותך לניהול מיטבי של העסק על בסיס הנתונים שיצטברו בהנהלת החשבונות. חלק מהעסקים יוכלו לנהל את החשבונות בעצמם ולהיעזר ברואה חשבון בירושלים רק בתום שנת המס בהפקת הדוחות והגשתם לרשויות המס.

 

אחרים יעדיפו להעביר את הנהלת החשבונות למשרד של רואה חשבון בירושלים כמיקור חוץ. בחירה ברואה חשבון בירושלים שיהיה זמין לך להתייעצות, שאלות ועדכונים היא אופציה נהדרת למי שלא יכולים להעסיק מנהל חשבונות בעסק.

 

בפירמת רו"ח EA&CO נשמח להתאים לך רואה חשבון בירושלים ושירותי הנהלת חשבונות במיקור חוץ, בהתאם לצרכי העסק. רואה החשבון בירושלים שיעבוד איתך, ייתן לך גם שירותים אונליין ומעת לעת ועל-פי צורך גם ייפגש איתך בחללי עבודה. כאשר הנהלת החשבונות שלכם מפוקחת על ידי רואה חשבון בירושלים, אתם תוכלו ליהנות מ"ראש שקט", שיש מי שנמצא לצידם ושומר שלא תטעו.

שתפו ב
1