русский 050-881-7217

רואה חשבון בראשון לציון

העיר ראשון ציון נמצאת בשנים האחרונות במגמת צמיחה בכל הנוגע לריבוי העסקים והעצמאים שבה. כשכל עסק זקוק להנהלת חשבונות, מומלץ לבחור במשרד שמעסיק רואה חשבון בראשון לציון שילווה את העסק החל מההקמה שלו ובמהלך הניהול השוטף שלו.

העיר ראשון ציון נמצאת בשנים האחרונות במגמת צמיחה בכל הנוגע לריבוי העסקים והעצמאים שבה. כשכל עסק זקוק להנהלת חשבונות, מומלץ לבחור במשרד שמעסיק רואה חשבון בראשון לציון שילווה את העסק החל מההקמה שלו ובמהלך הניהול השוטף שלו.

איך פותחים עסק בראשון לציון?

 

רגע קבלת ההחלטה על פתיחת עסק ויציאה לעצמאות הוא חשוב ביותר. לפני קבלת ההחלטה מומלץ להתייעץ עם רואה חשבון בראשון לציון. זאת משום שבליווי של רואה חשבון בראשון לציון תוכל לבנות תוכנית עסקית, לבדוק מקורות מימון, הטבות מס ו/או תכנון מס ועוד. כמו כן, רואה חשבון בראשון לציון שכם בקיא בליווי עסקי יוכל לערוך עבורך חקר שוק, חקר מתחרים, תמחור והמחרה ולבדוק עבורך איזה סוג עסק כדאי לך לפתוח בנקודת הזמן הנוכחית – עוסק פטור, עוסק מורשה או חברה בע"מ.

 

לאחר שתקבל החלטה מושכלת בעזרת רואה חשבון בראשון לציון, יהיה עליך לרשום את העסק ברשויות המס. אם תבחר באפשרות של ייצוג של רואה חשבון בראשון לציון הוא יעשה זאת עבורך, לאחר שיקבל ממך את המסמכים הרלוונטיים. עצמאים בראשית דרכם, יכולים לפתוח עוסק פטור או עוסק מורשה בעצמם באמצעות פנייה לרשויות המס השונות. יש לדעת שאם תחליט על פתיחת חברה בע"מ, על-פי חוק עליך לשכור את שירותיו של רואה חשבון בראשון לציון.

 

תפקידיו של רואה חשבון בראשון לציון בליווי של חברה בע"מ, בין היתר, הם: עריכת ביקורת, אישור מאזנים, חתימה על הדוחות הכספיים ומאזן החברה וגם מתן חוות דעת, בהתאם לתקן ביקורת 73 של לשכת רואי החשבון בישראל, על המצב הפיננסי של העסק.

במידה שתבחר לפתוח את העסק שלך באופן עצמאי ללא רואה חשבון בראשון לציון, לפניך הכתובות של סניפי רשויות המס:

 

  • מס הכנסה: רחוב הרצל 30, ראשון לציון.
  • מע"מ: רחוב רוז'ינסקי 11, רחובות.
  • ביטוח לאומי: רחוב ישראל גלילי 7, ראשון לציון.

 

 

מה כוללים שירותים הנהלת חשבונות לעסק?

 

1.הנהלת חשבונות חד-צידית: שיטה פשוטה יחסית לרישום של ההכנסות וההוצאות של עסקים קטנים – על-פי רוב עוסק פטור ועוסק מורשה. במהלך שנת המס ובסיומה, יבדוק רואה חשבון בראשון לציון שניהול החשבונות מתבצע באופן תקין וינחה את בעל העסק כיצד עליו לנהוג כדי לעמוד בדרישות החוק.

2.הנהלת חשבונות כפולה: מדובר בשיטה מורכבת, אך היא מחייבת על-פי חוק כל חברה בע"מ. בשיטה זו נרשמות כל הפעולות החשבונאיות של העסק פעמיים – ההכנסות וההוצאות מצד אחד והנכסים וההתחייבויות מצד שני.

הנהלת חשבונות לחברה בע"מ כוללת גם ניהול שוטף של כרטיסי עובדים, ספקים ולקוחות, התאמות של כרטיסי אשראי ובנקים, ניהול קופה, מלאי ועוד. רואה חשבון בראשון לציון יפקח על עבודת הנהלת החשבונות ויוודא שכל הפעולות החשבונאיות נרשמות בנדרש.

  • ייצוג העסק ברשויות המס: על בסיס הנהלת החשבונות, רואה חשבון בראשון לציון ידווח אחת לחודש או חודשיים לרשויות על גובה ההכנסות, יעביר את התשלום ו/או המקדמות. אם מדובר בחברה בע"מ, רואה חשבון בראשון לציון גם יערוך לעסק ביקורת, ייתן חוות דעת על המצב הפיננסי של החברה ובחתימתו למעשה יאשר שהנהלת החשבונות נעשתה כדין.
  • הצהרת הון: רואה חשבון בראשון לציון יעזור לך בהגשת הצהרת ההון הראשונה שתידרש להגיש בשנה הראשונה להקמת העסק, כמו גם לאלה שתידרש להגיש בהמשך. מילוי הצהרת ההון היא מלאכה מורכבת, שמומלץ שתלווה בייעוץ של רואה חשבון בראשון לציון. זאת משום שיש לרשום בה במדויק את כל הנכסים וההתחייבויות, בארץ ובחו"ל, של בעל העסק ובני משפחתו (בן/בת זוג וילדים מתחת לגיל 18). במידה ותתגלה טעות או פער בין הצהרות ההון השונות, בעל העסק צפוי להיקרא לדיון או לסנקציות משפטיות ומינהליות. רואה חשבון בראשון לציון יוודא שההצהרה מולאה כנדרש. אם בעתיד יתגלו בה פערים, הוא יטען וינמק עבורך את הגורמים להם.
  • הגשת דוח שנתי: בתום שנת המס ועל בסיס הנהלת החשבונות, רואה חשבון בראשון לציון יפיק ויגיש בשמך את הדוח למס הכנסה.
  • החזר מס לשכירים ועצמאים: רואה חשבון בראשון לציון יבדוק בתום שנת המס אם הייתה גבייה עודפת של מס ויגיש בשמך את הבקשה לקבלת החזר. מכיוון שחישוב המס נעשה לבית אב, רואה חשבון בראשון לציון יבדוק אם עבדת בכל חודשי השנה החולפת, אם התקבלו דמי לידה, קצבת אבטלה וכל פרמטר נוסף שעשוי להשפיע על גובה המס.
  • תיאום מס לשכירים ועצמאים: במידה ושכיר עבד בשני מקומות עבודה או יותר, או אם השכיר הוא גם עצמאי, רואה חשבון בראשון לציון יגיש בקשה לתיאום מס כדי שתוכל לנצל הטבות המגיעות לך להפחתת מס.
  • חשבות שכר: מנהלי חשבונות בכירים יטפלו בחישוב משכורות העובדים וינפיקו את תלושי שכר. רואה חשבון בראשון לציון שיפקח על הנושא, יבטיח שההפקדות לעובדים בוצעו כדין וכן שמוצו כל הטבות המס.
  • התאמת תוכנת ניהול חשבונות: חל איסור בישראל לנהל חשבונות על גיליונות אקסל או מסמכי וורד. רואה חשבון בראשון לציון יוכל להמליץ לך על תוכנת ניהול המאושרת על-ידי מס הכנסה, שתהיה גם ידידותית למשתמש.

 

צריך לזכור שהנהלת חשבונות היא הלב של כל עסק. ליווי של רואה חשבון בראשון לציון יאפשר לך לקבל נתונים שישקפו תמונה מלאה על העסק, מצבו הפיננסי, להפיק דוחות לטובת גיוס הון, אשראי בנקאי וחוץ בנקאי, ולא פחות חשוב – לבחון כיצד ניתן להתייעל, להשתפר ולפתח את העסק.

 

 

הנהלת חשבונות בראשון לציון במיקור חוץ

 

עסקים קטנים ובינוניים, על-פי רוב, לא יעסיקו מנהל חשבונות או רואה חשבון בראשון לציון במשכורת מלאה כחלק מהעסק. גם חברות בע"מ ותאגידים לא תמיד יכולים להרשות לעצמם מימון של פונקציות אלה בתוכם. עבור כל אלה, הפתרון של שירות במיקור חוץ הוא אידיאלי. אלא שצריך לדעת כי בכל הנוגע לחברה בע"מ, תאגידים ובמקרים מסוימים גם עוסק מורשה עם היקף פעילות גדול, נדרש ליווי של משרד רואה חשבון בראשון לציון.

 

רואה חשבון בראשון לציון ייתן שירות על-פי צורכי העסק או החברה, גודלם והיקף הפעילות שלהם, והכל במקצועיות מירבית ובכפוף לכל הוראות החוק והכללים של לשכת רואי החשבון בישראל. עצמאים ועצמאיות המתגוררים בעיר יכולים להיעזר בשירותיו של רואה חשבון בראשון לציון, כחלק מהשירותים שמציע משרדנו בפרישה ארצית. זאת לצד שירותי הנהלת חשבונות, וליווי ייעוץ עסקי, והכל בהתאמה אישית.

שתפו ב
1