רואה חשבון לחברה בע"מ

אחד מסוגי העסקים השכיחים בישראל היא חברה בע"מ. על-פי הגדרתה בחוק, חברה בע"מ הינה תאגיד עסקי הרשום ברשם החברות (משרד המשפטים). חברה בע"מ היא ישות משפטית נפרדת מבעליה (יחיד או רבים) שהם מחזיקי מניות החברה.

הנהלת חשבונות לחברה

400+

לקוחות מאושרים

10+

שנות ניסיון במקצוע

150+

עצות יעילות לעסקים

99%

לקוחות ממליצים

שירותים שלנו

פתיחת עסק

פתיחת עסק

החלום של רבים הוא לפתוח עסק ולהיות עצמאיים, אדונים לעצמם בלי "בוס על הראש" ואחראים על פרנסתם ורמת חייהם.

לפרטים
עוסק פטור

עוסק פטור

אחת השאלות הנפוצות ששואלים אותנו היא מדוע אני צריך רואה חשבון לעוסק פטור? יהיו מי שאולי יגידו לך שאם אתה עוסק פטור אז אתה לא צריך רואה חשבון לעוסק פטור לצידך, כיוון שכל מה שעליך לעשות בהנהלת החשבונות זה לנהל רישום של הכנסות והוצאות.

לפרטים
עוסק מורשה

עוסק מורשה

על-פי החוק בישראל, על כל עסק, בכל סדר גודל שהוא, מוטלת חובה של הנהלת חשבונות. ההבדלים בין הנהלת חשבונות של סוגי העסקים השונים נובעים מהגדרתם בחוק.

לפרטים
הצהרת הון

הצהרת הון

הצהרת הון היא למעשה הצהרתו של אדם על הונו האישי והעסקי, לרבות התחייבויות ונכסים בארץ ובחו"ל של בן או בת הזוג וכן של ילדיו עד גיל 18.

לפרטים
דוח שנתי

דוח שנתי

דוח שנתי הוא חובה על פי חוק. לכן, במידה ולא יוגש דוח שנתי במועד המקורי או במועד הארכה, הנישום צפוי לקנסות ואף להגשת אישום פלילי.

לפרטים
ראיית חשבון

ראיית חשבון

התנהלות פיננסית נכונה היא אחד המפתחות החשובים בהצלחתו של כל עסק. כדי להבטיח זאת כדאי להפקיד אותה בידי מומחים במתן שירותי ראיית חשבון.

לפרטים
ייעוץ לאזרח

ייעוץ לאזרח

רבים מתושבי ישראל לא מודעים לזכויות להטבות המגיעות להם או לחובות שלהם מול רשויות המס ומוסדות אחרים.

לפרטים
שירותינו

שירותינו

שירותי הנהלת חשבונות של כל עסק - עוסק פטור, עוסק מורשה או חברה בע"מ, שניתנים במקצועיות ועל-פי חוקי המיסוי בישראל, הם שיעשו את ההבדל בין עסק מדשדש לעסק מצליח ומתפתח.

לפרטים

היתרונות שלנו

ותק מעל 10 שנים

רואי חשבון של המשרד מנוסים היטב בדיני מס בישראל ומכירים פרקטית את ההתנהלות השוטפת עם רשות המיסים ב-99% מהמקרים

ניתוח פיננסי מדויק וברור ללקוח

חיסכון של עשרות ומאות אלפי שקלים ניתן לעשות בניתוח פיננסי נכון של תוצאות הפעילות העסקית מדי שנה

הנהלת חשבונות וביקורת דוחות

בניית תשתית של הנהלת חשבונות על בסיס ניסיון עשיר של רואי החשבון שלנו בביקורת ודוחות כספיים

ייעוץ ללא הגבלה

אנחנו תמיד עם האצבע על הדופק. במקרים דחופים ובלתי צפויים, יש לכם למי לפנות על כל נושא ובכל רגע נתון

גישה כללית

לא בטוחים למי לפנות? אנחנו נבחן את הצרכים שלכם ונמליץ על השירות המתאים

מענה תוך 15 דקות

נכין מסמכים תוך זמן קצר, טפסים, פרוטוקולים, דוחות ודיווחים

הלקוחות שלנו לא טועים

Anat Bar Noy

Anat Bar Noy

facebook-box-line דרך פייסבוק

טיפול אישי ומסור שזה פרמטר חשוב מאד בעיני, יכולת התקשורת של האדם עם הלקוחות שלו וכמובן עבודה מקצועית ואחראית !

Tal Shulmanovich

Tal Shulmanovich

facebook-box-line דרך פייסבוק

רואה חשבון מספר אחד בארץ. מאוד מקצועי ויסודי. תמיד קשוב וזמיןללקוח. אפשר לסמוך עליו בעניינים עצומות.

Ilana Urman

Ilana Urman

facebook-box-line דרך פייסבוק

פעם כשה יש אצלי שאלה תמיד מקבלת מענה ברמת הדיוק ותמיד זמין.יחס הוגן , מקצועי ואמין

Maya Yurov

Maya Yurov

facebook-box-line דרך פייסבוק

ממליצה בחום על אדגר כרואה חשבון ברמה מאוד גבוהה.מקצועי,שרותי,אמין,מנומס ובן אדם מדהים.אני סומכת עליו בעיניים עצומות.בטוחה שהכול יוגש וישולם בזמן.נוהלי עבודה במשרד מוגדרים נכון וחכם(אני באה מהתחום אז יש לי נסיון בנושא).צוות אדיב,מקצועי,מענה מהיר ומדויק.ממש כייף לעבוד עם אנשים חזקים בתחום...

Brigita Merzon

Brigita Merzon

facebook-box-line דרך פייסבוק

מקצוען, נעים לשיחה, מנומס, מדוייק, עובדי משרד מאוד מקצועים ומנומסים. אני לקוחה כבר 4 שנים ותמיד תמיד קיבלתי טיפול מבור חם ומקצועי מומלץ באמת מכל הלב

Ariel Shay

Ariel Shay

facebook-box-line דרך פייסבוק

אני ממליץ על אדגר הרואה חשבון שלי בגלל שהוא מקצוען בגלל שהוא דואג לכסף שלי בגלל שהוא אכפתי בגלל שהוא זמין בגלל שהוא מספק את הסחורה בגלל שהוא יעיל בגלל שהוא בנאדם

מידע נוסף

01

הנהלת חשבונות לחברה בע"מ

אחד מסוגי העסקים השכיחים בישראל היא חברה בע"מ. על-פי הגדרתה בחוק, חברה בע"מ הינה תאגיד עסקי הרשום ברשם החברות (משרד המשפטים). חברה בע"מ היא ישות משפטית נפרדת מבעליה (יחיד או רבים) שהם מחזיקי מניות החברה.

לחברה בע"מ יש יתרונות רבים, אך גם חלות עליה חובות שעוסק פטור ועוסק מורשה פטורים מהן. הבולטת בהן היא הנהלת חשבונות לחברה בע"מ.

רוב בעלי העסקים הקטנים, שלא זקוקים להנהלת חשבונות לחברה, יכולים להתמודד בעצמם עם ניהול שוטף של הנהלת החשבונות של העסק גם בעזרת תוכנות ניהול חשבונות ידידותיות, ומשאירים את הגשת הדוחות והדיווחים לרואה החשבון שלהם בתום שנת המס.

לעומת זאת, הנהלת חשבונות לחברה בע"מ היא מורכבת יותר וכוללת דרישות נוספות, שחלקן מחייבות ליווי של רואה חשבון בכל צעד וצעד.

02

הדרישות העיקריות להנהלת חשבונות לחברה בע"מ

בכל הנוגע להנהלת חשבונות לחברה בע"מ, החברה מחויבת בהנהלת חשבונות כפולה (הנקראת גם הנהלת חשבונות דו-צידית). הנהלת חשבונות לחברה צריכה להיעשות על-ידי בעל מקצוע מוסמך, מקצועי ומיומן שינהל רישום וניהול ספרים מתקדם. צריך לזכור שהנהלת חשבונות לחברה בע"מ והדוחות שיופקו מהנתונים שיאספו בה, הם הבסיס עליו מסתמכות גם רשויות המס וכל גוף ממשלתי אחר. על כן אין להקל בה ראש.

הנהלת חשבונות כפולה כשמה כן היא – רישום כפול של כל הפעולות הפיננסיות והכלכליות של העסק שיש להן נגיעה והשפעה על חשבונות החברה. הנהלת חשבונות לחברה באמצעות הנהלת חשבונות כפולה היא מצד אחד רישום כל ההוצאות וההכנסות אל מול נכס או התחייבות, לצד ניהול והתאמות של כל כרטיסי הספקים, לקוחות, עובדים, בנקים, כרטיסי אשראי, רכוש, מלאי, קופה, המחאות עתידיות וכדומה.

הנהלת חשבונות לחברה בע"מ היא לא רק עניין טכני. הנהלת חשבון לחברה היא כלי ניהולי מצוין. הנהלת חשבונות לחברה למעשה עוקבת אחר כל שקל ושקל, מה שמאפשר לבעל העסק להיות בשליטה על התוצאות העסקיות, כמו: גבייה, תמחור והמחרה, מעקב אחר תזרים מזומנים ותכנון השקעות. הנהלת חשבונות לחברה גם "מציירת" מפה מפורטת לטובת חישוב ותכנון מיסוי.

בנוסף, הנהלת חשבונות לחברה מאפשרת למעוניינים בכך גם הכנת דוחות מפורטים לקראת גיוס משקיעים או להרחבת שותפויות. כפועל יוצא של הנהלת חשבונות לחברה בע"מ בהנהלת חשבונות כפולה, חייבת החברה על-פי הוראות ניהול ספרים גם בניכוי מס במקור על כל התשלומים שלה. בנוסף, החברה נדרשת להגיש דוח 856 למס הכנסה אחת לשנה ולדווח גם למע"מ.

יש לציין כי הנהלת חשבונות לחברה בע"מ כרוכה גם בהקצאת משאבים לטובת העניין, כמו שימוש בתוכנת הנהלת חשבונות לחברה חוקית שאושרה על-ידי מס הכנסה, הקצאה של כוח אדם פנימי או חיצוני של בעלי מקצוע לניהול השוטף, כגון: יועץ מס, מנהל חשבונות או שירות חיצוני של משרד רואי חשבון שיפקחו על כל תחום הנהלת חשבונות לחברה.

03

חובת מינוי רואה חשבון

הנהלת חשבונות לחברה בע"מ, על-פי הוראת ניהול ספרים, מחייבת מינוי של רואה חשבון חיצוני לטובת ביקורת על הנהלת חשבונות לחברה, אישור של המאזנים, חתימה על הדוחות הכספיים של החברה ועל מאזן החברה וייתן חוות דעת על מצב העסק (תקן ביקורת 73 של לשכת רואי החשבון בישראל). בחוות הדעת רואה החשבון למעשה מאשר שהנהלת חשבונות לחברה נעשתה על-פי כללי החשבונאות המקובלים.

הדוחות שמופקים באמצעות הנהלת חשבונות לחברה בע"מ משקפים את מצב הנכסים, ההון העצמי של החברה והנכסים שלה. הנהלת חשבונות לחברה משקפת גם את התוצאות הכספיות של החברה, תנועת תזרים מזומנים ועוד. רואה החשבון יגיש את הדוחות הכספיים ומאזן החברה, שנעשו על בסיס הנהלת חשבונות לחברה, בכל שנה לרשם החברות, אז גם תגבה מהחברה גם אגרה שנתית.

מה עוד? הנהלת חשבונות לחברה יכולה לכלול גם שירותים נוספים, כמו: תכנון מס (מראש ובדיעבד), חשבות שכר, ייצוג מול רשויות המס, ייעוץ עסקי, הכנת דוחות לטובת התקשרויות עם גורמים מסחריים או משקיעים, וכדומה.

04

הנהלת חשבונות לחברה בע"מ במיקור חוץ

לא כל חברה בע"מ יכולה להרשות לעצמה או רוצה למנות אנשי מקצוע שיהיו חלק אינטגרלי מעובדי החברה לטובת הנהלת חשבונות לחברה. יש חברות גדולות שאצלן הנהלת חשבונות לחברה תעשה באמצעות העסקת מנהל חשבונות בכיר אחד או יותר בתוך החברה, בהתאם לגודל הפעילות שלה והיקף העבודה הנדרש להנהלת חשבונות לחברה, בכל ההיבטים של ניהול ספרים וחשבונות, ותיעזר במשרד רואה חשבון חיצוני לצורך הכנת הדוחות והביקורת.

חברות עם היקף פעילות קטן יותר יעדיפו מיקור חוץ של הנהלת חשבונות לחברה בע"מ ורואה חשבון תמורת תשלום חודשי. כאשר מדובר על הנהלת חשבונות לחברה במיקור חוץ, מומלץ לשכור שירותים של משרד רואה חשבון שמלבד הנהלת חשבונות לחברה יוכל לתת מעטפת של שירותים היקפיים, כגון: תכנון מס, ליווי וייעוץ מקיפים לנושאים הקשורים להנהלת חשבונות לחברה, חשבות שכר והיבטים עסקיים ופיננסיים נוספים.

05

שימוש בתוכנות להנהלת חשבונות לחברה בע"מ

ש לא מעט תוכנות המאושרות על-ידי מס הכנסה לניהול חשבונות, בהן גם כאלה המתאימות להנהלת חשבונות לחברה בע"מ, שמהוות חלק מתוכנת ניהול כללית של הארגון. לתוכנות אלה להנהלת חשבונות לחברה ניתן להעביר נתונים ממחלקות שונות של הארגון, כמו שיווק ורכש, למשל: חשבוניות ספקים, חשבוניות וקבלות מלקוחות. שימוש בתוכנות אלה מקל מאוד את הנהלת חשבונות לחברה, שכאמור נעשית בשיטה של הנהלת חשבונות כפולה.

יש תוכנות אחרות המיועדות רק לניהול חשבונות של עסקים קטנים, או תוכנות להנהלת חשבונות לחברה לארגונים בינוניים וגדולים המותקנות על המחשבים בעסק ויש תוכנות להנהלת חשבונות לחברה שמותקנות בענן. בעת בחירת תוכנת הנהלת חשבונות לחברה, יש לקחת בחשבון את היקף פעילות החברה, מורכבותה, לוודא שמי שיעבוד עם התוכנה להנהלת חשבונות לחברה מכיר אותה, וכמובן מה המחיר ואם התקציב שלכם מאפשר לרכוש אותה.

הנהלת חשבונות לחברה על כל היבטיה, עלולה להרתיע את מי ששוקל לפתוח חברה בע"מ. להקמת חברה בע"מ יש יתרונות עסקיים ומשפטיים, בהם: שיקולי מס וביטוח לאומי, מוניטין, תדמית ומיתוג, כמו גם מיצוב של העסק כ"רציני" יותר בהשוואה לעוסק פטור או עוסק מורשה. כשמשקללים את היתרונות של חברה בע"מ, נושא הנהלת חשבונות לחברה הופך לראוי להתמודד איתו באמצעות שירותי משרד רואה חשבון.

ליווי נכון בעת הקמת חברה בע"מ של משרד רואה חשבון, יסייע לך בתכנון עתידי של העסק, לרבות היערכות מתאימה להנהלת חשבונות לחברה. השילוב בין בחירה מוצלחת במנהלי חשבונות בכירים ורואי חשבון מנוסים שגם ידריכו, ינחו וייעצו במהלך כל השנה, יתריעו בזמן על תקלות ויאתרו כלים חשבונאיים, והטמעה של הנהלת חשבונות לחברה, יאפשר לך להמשיך ולנהל את החברה באספקטים שונים לקראת צמחיה והגדלת רווחים.

הנהלת חשבונות לחברה בע"מ, כלומר הנהלת חשבונות כפולה, היא חובה על-פי חוק. מורכבת ככל שתהיה – עליכם לקיים הנהלת חשבונות לחברה בקפדנות ודייקנות. לשם כך היוועצו עם מומחים בהנהלת חשבונות לחברה על מנת שתוכלו ליהנות גם מיתרונותיה לניהול תקין. במשרד רואה חשבון אדגר אגייב תמצא פתרון שלם להנהלת חשבונות לחברה בע"מ ומענה שיינתן על-ידי אנשי מקצוע מתחום הנהלת החשבונות, חשבות שכר ורואי חשבון בעלי ניסיון רב בתחום. נשמח לעמוד לרשותך ולתת לך שירות, לרבות התאמה של תוכנות להנהלת חשבונות לחברה וטכנולוגיות שייקלו עליך גם בניהול השוטף.