רואה חשבון לעוסק מורשה

ההבדלים בין הנהלת חשבונות של סוגי העסקים השונים נובעים מהגדרתם בחוק. כך למשל, עוסק פטור ועוסק מורשה מחויבים בהנהלת חשבונות חד-צידית.

הנהלת חשבונות לעסק מורשה רואי חשבון

400+

לקוחות מאושרים

10+

שנות ניסיון במקצוע

150+

עצות יעילות לעסקים

99%

לקוחות ממליצים

שירותים שלנו

פתיחת עסק

פתיחת עסק

החלום של רבים הוא לפתוח עסק ולהיות עצמאיים, אדונים לעצמם בלי "בוס על הראש" ואחראים על פרנסתם ורמת חייהם.

לפרטים
עוסק פטור

עוסק פטור

אחת השאלות הנפוצות ששואלים אותנו היא מדוע אני צריך רואה חשבון לעוסק פטור? יהיו מי שאולי יגידו לך שאם אתה עוסק פטור אז אתה לא צריך רואה חשבון לעוסק פטור לצידך, כיוון שכל מה שעליך לעשות בהנהלת החשבונות זה לנהל רישום של הכנסות והוצאות.

לפרטים
חברה

חברה בע"מ

אחד מסוגי העסקים השכיחים בישראל היא חברה בע"מ. על-פי הגדרתה בחוק, חברה בע"מ הינה תאגיד עסקי הרשום ברשם החברות (משרד המשפטים).

לפרטים
הצהרת הון

הצהרת הון

הצהרת הון היא למעשה הצהרתו של אדם על הונו האישי והעסקי, לרבות התחייבויות ונכסים בארץ ובחו"ל של בן או בת הזוג וכן של ילדיו עד גיל 18.

לפרטים
דוח שנתי

דוח שנתי

דוח שנתי הוא חובה על פי חוק. לכן, במידה ולא יוגש דוח שנתי במועד המקורי או במועד הארכה, הנישום צפוי לקנסות ואף להגשת אישום פלילי.

לפרטים
ראיית חשבון

ראיית חשבון

התנהלות פיננסית נכונה היא אחד המפתחות החשובים בהצלחתו של כל עסק. כדי להבטיח זאת כדאי להפקיד אותה בידי מומחים במתן שירותי ראיית חשבון.

לפרטים
ייעוץ לאזרח

ייעוץ לאזרח

רבים מתושבי ישראל לא מודעים לזכויות להטבות המגיעות להם או לחובות שלהם מול רשויות המס ומוסדות אחרים.

לפרטים
שירותינו

שירותינו

שירותי הנהלת חשבונות של כל עסק - עוסק פטור, עוסק מורשה או חברה בע"מ, שניתנים במקצועיות ועל-פי חוקי המיסוי בישראל, הם שיעשו את ההבדל בין עסק מדשדש לעסק מצליח ומתפתח.

לפרטים

היתרונות שלנו

ותק מעל 10 שנים

רואי חשבון של המשרד מנוסים היטב בדיני מס בישראל ומכירים פרקטית את ההתנהלות השוטפת עם רשות המיסים ב-99% מהמקרים

ניתוח פיננסי מדויק וברור ללקוח

חיסכון של עשרות ומאות אלפי שקלים ניתן לעשות בניתוח פיננסי נכון של תוצאות הפעילות העסקית מדי שנה

הנהלת חשבונות וביקורת דוחות

בניית תשתית של הנהלת חשבונות על בסיס ניסיון עשיר של רואי החשבון שלנו בביקורת ודוחות כספיים

ייעוץ ללא הגבלה

אנחנו תמיד עם האצבע על הדופק. במקרים דחופים ובלתי צפויים, יש לכם למי לפנות על כל נושא ובכל רגע נתון

גישה כללית

לא בטוחים למי לפנות? אנחנו נבחן את הצרכים שלכם ונמליץ על השירות המתאים

מענה תוך 15 דקות

נכין מסמכים תוך זמן קצר, טפסים, פרוטוקולים, דוחות ודיווחים

הלקוחות שלנו לא טועים

Anat Bar Noy

Anat Bar Noy

facebook-box-line דרך פייסבוק

טיפול אישי ומסור שזה פרמטר חשוב מאד בעיני, יכולת התקשורת של האדם עם הלקוחות שלו וכמובן עבודה מקצועית ואחראית !

Tal Shulmanovich

Tal Shulmanovich

facebook-box-line דרך פייסבוק

רואה חשבון מספר אחד בארץ. מאוד מקצועי ויסודי. תמיד קשוב וזמיןללקוח. אפשר לסמוך עליו בעניינים עצומות.

Ilana Urman

Ilana Urman

facebook-box-line דרך פייסבוק

פעם כשה יש אצלי שאלה תמיד מקבלת מענה ברמת הדיוק ותמיד זמין.יחס הוגן , מקצועי ואמין

Maya Yurov

Maya Yurov

facebook-box-line דרך פייסבוק

ממליצה בחום על אדגר כרואה חשבון ברמה מאוד גבוהה.מקצועי,שרותי,אמין,מנומס ובן אדם מדהים.אני סומכת עליו בעיניים עצומות.בטוחה שהכול יוגש וישולם בזמן.נוהלי עבודה במשרד מוגדרים נכון וחכם(אני באה מהתחום אז יש לי נסיון בנושא).צוות אדיב,מקצועי,מענה מהיר ומדויק.ממש כייף לעבוד עם אנשים חזקים בתחום...

Brigita Merzon

Brigita Merzon

facebook-box-line דרך פייסבוק

מקצוען, נעים לשיחה, מנומס, מדוייק, עובדי משרד מאוד מקצועים ומנומסים. אני לקוחה כבר 4 שנים ותמיד תמיד קיבלתי טיפול מבור חם ומקצועי מומלץ באמת מכל הלב

Ariel Shay

Ariel Shay

facebook-box-line דרך פייסבוק

אני ממליץ על אדגר הרואה חשבון שלי בגלל שהוא מקצוען בגלל שהוא דואג לכסף שלי בגלל שהוא אכפתי בגלל שהוא זמין בגלל שהוא מספק את הסחורה בגלל שהוא יעיל בגלל שהוא בנאדם

מידע נוסף

01

הנהלת חשבונות לעוסק מורשה

על-פי החוק בישראל, על כל עסק, בכל סדר גודל שהוא, מוטלת חובה של הנהלת חשבונות. ההבדלים בין הנהלת חשבונות של סוגי העסקים השונים נובעים מהגדרתם בחוק. כך למשל, עוסק פטור ועוסק מורשה מחויבים בהנהלת חשבונות חד-צידית, בעוד חברה בע"מ (או עוסק מורשה עם סך הכנסות גבוה או עסק שקיימת בו שותפות) מחויבת בהנהלת חשבונות כפולה (דו-צידית).

עצמאי שפתח עוסק מורשה או עצמאי שהיה בעבר עוסק פטור וכעת, בזכות הרחבת פעילות והגדת הכנסות הופך לעוסק מורשה, שואל את עצמו בוודאי האם הוא זקוק לרואה חשבון לעוסק פטור. התשובה הפשוטה היא לא. הנהלת חשבונות לעוסק מורשה דומה ברובה להנהלת חשבונות לעוסק פטור, בהבדל מהותי אחד: עוסק מורשה מחויב בגביית מע"מ מלקוחותיו והעברת הסכום למע"מ. יחד עם זאת הוא רשאי לקזז את המע"מ ששילם עבור הוצאות העסק שלו.

02

מדוע כדאי להיעזר בשירותי רואה חשבון לעוסק מורשה

 • פתיחת עוסק מורשה או מעבר בין עוסק פטור לעוסק מורשה היא צעד משמעותי שכדאי שילווה על ידי רואה חשבון לעוסק מורשה. ליווי של רואה חשבון לעוסק מורשה כבר בתחילת הדרך או בטרם התקבלה ההחלטה על פתיחת עוסק מורשה, עשוי למנוע מבעל העסק טעויות שלחלקן יש גם השלכות משפטיות וכלכליות הרות גורל.
 • עוסק מורשה מחויב לפתוח תיקים ברשויות המס – מס הכנסה, ביטוח לאומי ומע"מ. אמנם בעל העסק יכול לעשות זאת לבד, אך בליווי של רואה חשבון לעוסק מורשה, שבהמשך גם ייצג אותך מול הרשויות, יוריד ממך את הצורך להתעסק בבירוקרטיה.
 • בשונה מעוסק פטור, שמדווח לרשויות המס פעם בשנה, עוסק מורשה מחויב בדיווח אחת לחודש או חודשיים, תלוי בהיקף הפעילות. רואה חשבון לעוסק מורשה שתבחר בו לייצג אותך, יעשה זאת עבורך לאחר שתעביר אליו את המסמכים הרלוונטיים – חשבוניות מס וקבלות, יחשב את גובה המס ויעביר בשמכם את התשלום.
 • עוסק מורשה חשוף יותר לביקורת ומעקב של רשויות המס. ליווי וייעוץ של רואה חשבון לעוסק מורשה יבטיחו שכל פעילויות העסק יעשו על-פי חוק בכל הנוגע להתנהלות חשבונאית ועסקית.
 • רואה חשבון לעוסק מורשה, שבקיא גם בייעוץ עסקי, יוכל להמליץ לך על הרגע בו כדאי שהעסק שלך יהפוך לחברה בע"מ.
 • ניהול נכון של העסק כדי להגדיל רווחיות תלוי גם בתכנון מס. רואה חשבון לעוסק מורשה יבדוק עבורך את כל ההטבות להן אתה זכאי כדי שתשלם פחות מס. בנוסף, רואה חשבון לעוסק מורשה יכין אותך לקראת סוף שנת המס ויוכל לתת המלצות בנוגע להפקדות רצויות לקופות גמל ו/או הפקדות לקרן השתלמות או כל חיסכון אחר שמוכר כהוצאה למס הכנסה ואפילו תרומה.
 • ההמלצה לעוסק מורשה שמעסיק עובדים היא להיעזר ברואה חשבון לעוסק מורשה שיכוון אותו בכל הנוגע לתשלום לעובדים, זכויותיהם ויקפח שכל נושא חשבות השכר וההפקדות לעובדים נעשים על-פי דין.
 • רואה חשבון לעוסק מורשה הוא לא עורך דין, אך חשוב לזכור שהידע שלו בחוקים, נהלים ותקנות הוא עצום. כשיש לצידך רואה חשבון לעוסק מורשה תוכל להתייעץ איתו לפני כל קבלת החלטה חשובה ולבדוק אם התהליכים שבכוונתך לבצע בעסק אכן עומדים בהוראות החוק.
 • התנהלות מול הבנקים בשוטף עשויה להיות קריטית לכל עסק. ליווי של רואה חשבון לעוסק מורשה תסייע לך להגיש מעת לעת דוחות כספיים שהבנק ידרוש כדי להעיד על התנהלות תקינה לצורך קבלת מסגרת אשראי.
 • עוסק מורשה שעומד לפני התרחבות זקוק לא פעם לגיוס הון. רואה חשבון לעוסק מורשה יבדוק עבורך מה מקורות המימון המתאימים עבורך וייבחן אם הינך זכאי, למשל, לקבל הלוואה בערבות המדינה, אשראי בנקאי או חוץ בנקאי.
 • כל עסק בישראל מחויב בהגשת דוח שנתי שיסכם את סך ההוצאות וההכנסות שלו. רואה חשבון לעוסק מורשה יעזור לך במילוי הדוח בדייקנות, כך שהדיווח ייעשה על-פי דין, ייתן לך רשימה מפורטת של כל ההוצאות העקיפות והישירות של העסק, כך שבסופו של יום תצטרך לשלם פחות למס הכנסה.
 • הצהרת הון היא בין המסמכים החשובים שכל בעל עסק צפוי להגיש לרשויות. רואה חשבון לעוסק מורשה שילווה אותך במילוי הצהרת ההון היא אחת ההמלצות החשובות שלנו. רואה חשבון לעוסק מורשה ינחה אותך לגבי כל אחד מהסעיפים שיהיה עליך למלא, לרבות כל הנכסים, הרכוש וההתחייבויות בארץ ובחו"ל. רואה חשבון לעוסק מורשה הוא גם זה שייצג אותך מול רשויות המס אם בעתיד יתגלו פערים בין הצהרות ההון וינמק את הסיבות לכך.
 • יש מקרים בהם מסיבות שונות שני שותפים בוחרים להקים יחד עוסק מורשה. ליווי של רואה חשבון לעוסק מורשה מסוג זה הוא קריטי ומוטב שייעשה כבר בשלב ההקמה והרישום, אחרת עלולות להיות לכך השלכות משפטיות ומינהליות.

זיכרו. על אף שהנהלת חשבונות לעוסק מורשה היא די פשוטה, עשויות להיות בעסק פעולות מורכבות, או כאלה שאם לא ינוהלו נכון מבחינה חשבונאית עלולות לפגוע ברווחיותו, ביכולת להתפתח ובתזרים המזומנים שלו. ליווי וייעוץ של רואה חשבון לעוסק מורשה עשויים לעשות את ההבדל בין עסק כושל לעסק מצליח.

03

רואה חשבון לעוסק מורשה להנהלת חשבונות תקינה

 • התייעצות עם רואה חשבון לעוסק מורשה בעת הקמת העסק, תיתן לך סקירה על האופן בו יש להפיק חשבוניות מס, קבלות, תעודות משלוח, חשבונות עסקה וכדומה. על-פי חוק אסור לקיים הנהלת חשבונות לעוסק מורשה על גיליונות אקסל או מסמכי וורד. רואה חשבון לעוסק מורשה יכול להמליץ על התנהלות עם פנקסים מודפסים או על תוכנות מאושרות על-ידי מס הכנסה.
 • על רואה חשבון לעוסק מורשה המייצג אותך לדווח לרשויות המס אחת לחודש או חודשיים (תלוי בהיקף המחזור). לשם כך עליכם לתייק ולאסוף את כל המסמכים הרלוונטיים, הכנסות והוצאות (כולל כאלה שנובעות מניהול העסק בבית) שרואה חשבון לעוסק מורשה צריך לשם חישוב המס והעברת התשלום בשמכם.
 • במידה שניתן, נסו לא להנפיק חשבונית מס בעת המכירה או בסיום מתן השירות אם התקבול לא מידי אלא דחוי. במקום חשבונית מס ניתן להנפיק דרישת תשלום באמצעות חשבון עסקה. רואה חשבון לעוסק מורשה מדווח לרשויות על ההכנסות בהסתמך על חשבוניות מס שנרשמו בספרי העסק ומשלם עבורך את המע"מ. תשלום למע"מ לפני קבלת תשלום על עסקה עלול ליצור חוסר וודאות בתזרים המזומנים.
 • בהמשך להמלצה הקודמת, רואה חשבון לעוסק מורשה שמייצג אותך יחשב עבורך מדי חודש (או חודשיים) את גובה המס שיש להעביר למע"מ. ההמלצה החמה היא לא להמתין לטלפון מרואה חשבון לעוסק מורשה, אלא לשמור בצד את סכום המע"מ שהתקבל מהלקוח. ניתן לעשות זאת בהפקדה לפיקדון יומי או להשאיר את הסכום בחשבון העו"ש.
 • במידה שאתם מעסיקים עובדים, נהלו מעקב קפדני לטובת חשבות שכר עליה יפקח רואה חשבון לעוסק מורשה. כמעסיקים חלה עליכם חובה לנכות מס הכנסה וביטוח לאומי ולהעביר את סכום לרשויות המס. רואה חשבון לעוסק מורשה יבטיח שתמלאו אחר החובה הזו במועד, כך תהיו מוגנים מקנסות ותביעות.
 • רואה חשבון לעוסק מורשה רואה רק את המסמכים הנדרשים לו לעבודה שוטפת ודיווחים. רואה חשבון לעוסק מורשה, על-פי רוב, לא חשוף לתדפיסי הבנק שלך, אך הוא יכול לייעץ לך לגבי ניהול תזרים מזומנים, כך שההכנסות שלך ישתקפו גם ביתרת זכות בבנק. ההמלצה היא לעדכן את רואה חשבון לעוסק מורשה על הוצאות חריגות או השקעות שיפגעו בתזרים המזומנים ולהתייעץ עימו כיצד לעשות זאת באופן מושכל.
 • אחד היתרונות בליווי של רואה חשבון לעוסק מורשה הוא בתכנון מס. רואה חשבון לעוסק מורשה יכול להמליץ לך על גובה ההפקדות לטובת הפנסיה שלך, קרנות השתלמות, קופות גמל, חסכנות אחרים המוכרים במס הכנסה או מתן תרומה, שיקטינו את תשלום המס שתידרש לשלם.
 • הנהלת חשבונות מסודרת כוללת גם איסוף ותיוק מסמכים שישמשו אותך לצורך מילוי והגשה של הצהרת הון או דוח שנתי, לבד או באמצעות רואה חשבון לעוסק מורשה.
04

כמה עולה לשכור שירותים של רואה חשבון לעוסק מורשה

עלות שירותים של רואה חשבון לעוסק מורשה תלויה בהיקף השירותים לו תזדקק בניהול השוטף של העסק, כמו גם בהיקף הפעילות או מורכבות העסק. המחיר שבעל עסק עלול לשלם אם יחליט לוותר על שירותים מהותיים של רואה חשבון לעוסק מורשה, יהיה גבוה יותר אם יעשו פעולות חשבונאיות או עסקיות שגויות. רואה חשבון לעוסק מורשה הוא לא מותרות, אלא הדרך שלך להבטיח שהעסק שלך יצליח ויעמוד בכל הוראות החוק.

במשרד רואה חשבון אדגר אגייב צוות של רואי חשבון, בעלי ניסיון רב בליווי של עוסקים מורשים. נשמח להתאים עבורך רואה חשבון לעוסק מורשה שיוביל את העסק שלך להצלחה.