רואה חשבון להגשת דו"ח שנתי

כל שנת מס מסתיימת ב- 31.12. כעת יש לסכם את סך ההכנסות של הנישום (בעל העסק או העסק) ואת סך ההוצאות בארץ ובחו"ל, לטובת דוח שנתי שיוגש למס הכנסה על טופס 1301 מודפס או מקוון. מועד הגשת דוח שנתי הוא לא יאוחר מה- 30.04 של השנה העוקבת לשנת המס החייבת בדיווח של דוח שנתי.

דוח שנתי רואי חשבון אדגר אגייב

400+

לקוחות מאושרים

10+

שנות ניסיון במקצוע

150+

עצות יעילות לעסקים

99%

לקוחות ממליצים

שירותים שלנו

עוסק פטור

עוסק פטור

אחת השאלות הנפוצות ששואלים אותנו היא מדוע אני צריך רואה חשבון לעוסק פטור? יהיו מי שאולי יגידו לך שאם אתה עוסק פטור אז אתה לא צריך רואה חשבון לעוסק פטור לצידך, כיוון שכל מה שעליך לעשות בהנהלת החשבונות זה לנהל רישום של הכנסות והוצאות.

לפרטים
עוסק מורשה

עוסק מורשה

על-פי החוק בישראל, על כל עסק, בכל סדר גודל שהוא, מוטלת חובה של הנהלת חשבונות. ההבדלים בין הנהלת חשבונות של סוגי העסקים השונים נובעים מהגדרתם בחוק.

לפרטים
חברה

חברה בע"מ

אחד מסוגי העסקים השכיחים בישראל היא חברה בע"מ. על-פי הגדרתה בחוק, חברה בע"מ הינה תאגיד עסקי הרשום ברשם החברות (משרד המשפטים).

לפרטים
הצהרת הון

הצהרת הון

הצהרת הון היא למעשה הצהרתו של אדם על הונו האישי והעסקי, לרבות התחייבויות ונכסים בארץ ובחו"ל של בן או בת הזוג וכן של ילדיו עד גיל 18.

לפרטים
פתיחת עסק

פתיחת עסק

החלום של רבים הוא לפתוח עסק ולהיות עצמאיים, אדונים לעצמם בלי "בוס על הראש" ואחראים על פרנסתם ורמת חייהם.

לפרטים
ראיית חשבון

ראיית חשבון

התנהלות פיננסית נכונה היא אחד המפתחות החשובים בהצלחתו של כל עסק. כדי להבטיח זאת כדאי להפקיד אותה בידי מומחים במתן שירותי ראיית חשבון.

לפרטים
ייעוץ לאזרח

ייעוץ לאזרח

רבים מתושבי ישראל לא מודעים לזכויות להטבות המגיעות להם או לחובות שלהם מול רשויות המס ומוסדות אחרים.

לפרטים
שירותינו

שירותינו

שירותי הנהלת חשבונות של כל עסק - עוסק פטור, עוסק מורשה או חברה בע"מ, שניתנים במקצועיות ועל-פי חוקי המיסוי בישראל, הם שיעשו את ההבדל בין עסק מדשדש לעסק מצליח ומתפתח.

לפרטים

היתרונות שלנו

ותק מעל 10 שנים

רואי חשבון של המשרד מנוסים היטב בדיני מס בישראל ומכירים פרקטית את ההתנהלות השוטפת עם רשות המיסים ב-99% מהמקרים

ניתוח פיננסי מדויק וברור ללקוח

חיסכון של עשרות ומאות אלפי שקלים ניתן לעשות בניתוח פיננסי נכון של תוצאות הפעילות העסקית מדי שנה

הנהלת חשבונות וביקורת דוחות

בניית תשתית של הנהלת חשבונות על בסיס ניסיון עשיר של רואי החשבון שלנו בביקורת ודוחות כספיים

ייעוץ ללא הגבלה

אנחנו תמיד עם האצבע על הדופק. במקרים דחופים ובלתי צפויים, יש לכם למי לפנות על כל נושא ובכל רגע נתון

גישה כללית

לא בטוחים למי לפנות? אנחנו נבחן את הצרכים שלכם ונמליץ על השירות המתאים

מענה תוך 15 דקות

נכין מסמכים תוך זמן קצר, טפסים, פרוטוקולים, דוחות ודיווחים

הלקוחות שלנו לא טועים

Anat Bar Noy

Anat Bar Noy

facebook-box-line דרך פייסבוק

טיפול אישי ומסור שזה פרמטר חשוב מאד בעיני, יכולת התקשורת של האדם עם הלקוחות שלו וכמובן עבודה מקצועית ואחראית !

Tal Shulmanovich

Tal Shulmanovich

facebook-box-line דרך פייסבוק

רואה חשבון מספר אחד בארץ. מאוד מקצועי ויסודי. תמיד קשוב וזמיןללקוח. אפשר לסמוך עליו בעניינים עצומות.

Ilana Urman

Ilana Urman

facebook-box-line דרך פייסבוק

פעם כשה יש אצלי שאלה תמיד מקבלת מענה ברמת הדיוק ותמיד זמין.יחס הוגן , מקצועי ואמין

Maya Yurov

Maya Yurov

facebook-box-line דרך פייסבוק

ממליצה בחום על אדגר כרואה חשבון ברמה מאוד גבוהה.מקצועי,שרותי,אמין,מנומס ובן אדם מדהים.אני סומכת עליו בעיניים עצומות.בטוחה שהכול יוגש וישולם בזמן.נוהלי עבודה במשרד מוגדרים נכון וחכם(אני באה מהתחום אז יש לי נסיון בנושא).צוות אדיב,מקצועי,מענה מהיר ומדויק.ממש כייף לעבוד עם אנשים חזקים בתחום...

Brigita Merzon

Brigita Merzon

facebook-box-line דרך פייסבוק

מקצוען, נעים לשיחה, מנומס, מדוייק, עובדי משרד מאוד מקצועים ומנומסים. אני לקוחה כבר 4 שנים ותמיד תמיד קיבלתי טיפול מבור חם ומקצועי מומלץ באמת מכל הלב

Ariel Shay

Ariel Shay

facebook-box-line דרך פייסבוק

אני ממליץ על אדגר הרואה חשבון שלי בגלל שהוא מקצוען בגלל שהוא דואג לכסף שלי בגלל שהוא אכפתי בגלל שהוא זמין בגלל שהוא מספק את הסחורה בגלל שהוא יעיל בגלל שהוא בנאדם

מידע נוסף

01

דוח שנתי

כל שנת מס מסתיימת ב- 31.12. כעת יש לסכם את סך ההכנסות של הנישום (בעל העסק או העסק) ואת סך ההוצאות בארץ ובחו"ל, לטובת דוח שנתי שיוגש למס הכנסה על טופס 1301 מודפס או מקוון. מועד הגשת דוח שנתי הוא לא יאוחר מה- 30.04 של השנה העוקבת לשנת המס החייבת בדיווח של דוח שנתי. במקרים מסוימים ניתן לבקש ארכה.

דוח שנתי הוא חובה על פי חוק. לכן, במידה ולא יוגש דוח שנתי במועד המקורי או במועד הארכה, הנישום צפוי לקנסות ואף להגשת אישום פלילי. על-פי פקודת המס, מדובר בעבירה פלילית שדינה קנס או שנת מאסר או שניהם.

02

לדוח שנתי יש מספר מטרות עיקריות

הראשונה - טופס 1301 הוא שיקוף למס הכנסה של פירוט ההכנסות וההוצאות, על מנת שעל בסיס הנתונים הללו יחושב המס הסופי אותו מחויב הנישום לשלם. עסקים מסוימים משלמים מס הכנסה במשך השנה באמצעות פנקס המקדמות. במקרים אלה יבוצע תחשיב בהתאמה לדוח שנתי ולפיו, במידה ויתגלו פערים, הנישום יחויב בהשלמת תשלום או לחילופין יזוכה על גביית יתר.

השנייה - לא נוגעת למס הכנסה, אלא לך כבעל עסק. דוח שנתי הוא כלי ניהול משלים כדי לבחון כיצד התנהל העסק בשנה החולפת, האם היעדים שהצבת בתחילת השנה הושגו וכיצד ניתן לשפר לקראת השנה הנוכחית.

03

מי חייב בהגשת דוח שנתי

ככלל, על-פי פקודת המס, כל תושב ישראל מעל גיל 18 חייב בהגשת דוח שנתי, אם הוא עומד באחת או יותר מההגדרות הבאות:

  • עצמאי שהוא עוסק פטור או עוסק מורשה בשנת המס הרלוונטית.
  • אדם שמחזיק לבד או עם אדם קרוב למעלה מ- 10% מניות של חברה.
  • שכיר שסך הכנסותיו ברוטו גבוה מתקרה שנקבעה בחוק.
  • אדם שבבעלותו נכס מקרקעין עליו הוא מקבל הכנסה בגין שכירות (דירה למגורים, חנות, משרד וכדומה).
  • מי שיש לו הכנסות (עסקיות או אחרות), יתרות בבנקים או נכסים בחו"ל המגיעים לסך הכנסה שנקבעה בחוק.
  • מי שסחר בניירות ערך בשנת המס הרלוונטית וסך המחזור עלה על הסכום הקבוע בחוק.
  • פורש מעבודה בשנת המס אשר קיבל מענק פרישה ובחר לפרוס אותו, מחויב בדוח שנתי עבור כל אחת משנות הפריסה.
  • יחידים המבקשים לקבל החזר מס ויש להם תיק פעיל במס הכנסה.
  • גם על חברה בע"מ מוטלת חובת הגשה של דוח שנתי. יתרה מכך, חברה בע"מ מחויבת גם בביקורת של רואה חשבון על הדוח השנתי שייתן עליו חוות דעת על נכונות הדוח ומהימנותו.

יש לציין שמכיוון שתיקים במס הכנסה מתנהלים על שם שני בני הזוג, בעת הגשת דוח שנתי יש לציין את מקורות ההכנסה וההוצאות של שניהם, גם אם רק אחד הוא עצמאי בעל עסק. ניתן לעשות זאת בדוח שנתי מאוחד או בהגשת דוח שנתי בנפרד.

שימו לב:

למרות הכתוב לעיל, במקרים מיוחדים יינתן פטור מהגשת דוח שנתי לפי סעיף 134א' לפקודת המס. במקרים אחרים יש מי שפטורים מהגשת דוח שנתי על-פי תקנות מפורשות של מס הכנסה. כמו כן, גם אם לא היו לך הכנסות בשנת המס הקודמת וטרם נסגר התיק במס הכנסה, עדיין עליך להגיש דוח שנתי. ההמלצה שלנו היא להתייעץ עם משרד רואה חשבון לפני שאתם ניגשים למלאכת מילוי דוח שנתי (טופס 1301).

04

מה יש לכלול בטופס דוח שנתי

כל סעיף בטופס 1301 מקוון או מודפס צריך להיות מגובה במסמך או אישור רלוונטי שיוכיחו את אמיתותו. על אף שיש סעיפים רבים בדוח שנתי המתאימים לכל אדם או עסק, עדיין יש בו סעיפים שלא כל אחד צריך לדווח עליהם או שיש לו מה לדווח. לכן, למען הסר ספק מומלץ להתייעץ עם משרד רואה חשבון.

רגע לפני שאתם מתחילים למלא דוח שנתי, הקדישו זמן לאיסוף מסמכים כמו: טופס 106 במידה ואתם או בני הזוג שלכם גם שכירים; אישור שנתי מביטוח לאומי על סך התשלומים ששילמתם במהלך השנה החולפת; אישור מביטוח לאומי על סך התקבולים, למשל: דמי אבטלה, דמי לידה, מילואים או כל קצבה אחרת; אישורים מהבנקים על פעולות שהניבו הכנסה או הוצאה כמו ניירות ערך, קבלת דיבידנד, רווחי הון וריביות.

אישורים על זכאותכם לנקודות זיכוי במס הכנסה, לדוגמה: אישור על תשלום מזונות (או פסק דין), ילד נטול יכולת, תושב חוזר, עולה חדש, החזקת בן משפחה, חייל משוחרר, תעודת בוגר לימודי מקצוע או תואר אקדמי, אישור תושבות ביישוב המזכה במס הכנסה, וכדומה.

מה עוד? קבלות מקוריות על תרומות, צילום חוזה השכרת דירה או עסק, אישורים שנתיים על ניכוי מס במקור של לקוחותיהם ועוד.

הכנסות

בדוח שנתי למס הכנסה יש לכלול את כל ההכנסות של הנישום בשנה החולפת ומכל מקור, בארץ ובחו"ל, בהן: רווח מהעסק, שכר מהעבודה או מהעסק, קבלת קצבאות, תשואות כתוצאה השקעות, רווח מהשכרת נכסים, הכנסה ממכירת נכסים, דיבידנדים, קבלת מענקים, תשלומי פיצויים, עסקאות בינלאומיות, ירושות או מתנות. הדיווח בדוח שנתי על ההכנסות צריך להיות מגובה בקבלות וחשבוניות מס, בהתאם לכל סעיף.

הוצאות

על מנת לקבל תמונה מלאה, יש לדווח גם על כל הוצאה שהייתה לנישום, בין אם כתוצאה ישירה של ניהול העסק, כמו: שכר עובדים, רכישת ציוד וריהוט, רכב שמוכר לצורך מס, דמי שכירות על מבנה או משרד, ייעוץ מקצועי, שיווק, שירותי רואה חשבון, דמי מינוי על תוכנות ניהול, ובין אם הוצאות שנבעו מתשלום מקדמות למס הכנסה או ביטוח לאומי, מס שנוכה במקור, החזר הלוואות, הפקדות לקרנות ותוכניות חיסכון, הפרשות לפנסיה, ועוד. הדיווח בדוח שנתי על הוצאות צריך להיות מגובה בקבלות, חשבוניות ואישורי הפקדה, בהתאם לכל סעיף.

05

מה הוא דוח שנתי מקוצר

לא כל עצמאי בעל עסק מחויב בהגשת דוח שנתי בגרסתו המלאה והמפורטת. כך למשל, מי שבבעלותם עסק קטן שהכנסתו נמוכה מהתקרה המצוינת בחוק, רשאי להגיש דוח שנתי מקוצר באמצעות טופס 137. כדי לבדוק אם העסק שלך עומד בקריטריונים של הגשת דוח שנתי מקוצר, מומלץ להתייעץ עם רואה חשבון. משום ששידור דוח שנתי מקוצר אינו כולל חישוב מס, אין צורך למלא את שדות הניכויים והזיכויים ואורכו של הדוח הוא עמוד אחד בלבד.

06

כיצד מגישים דוח שנתי

ניתן לבצע שידור דוח שנתי בשני אופנים: שידור מקוון אמצעות אתר רשות המיסים או בהגשת ידנית בסניף מס הכנסה באזור מגוריך. יש להוריד מהאתר את טופס 1301 או למלא אותו מקוון, לחתום עליו ולצרף אליו את המסמכים והאישורים הנחוצים לפי כל סעיף וסעיף. שימרו אצלכם עותק חתום למשך 7 שנים. אם תבחרו במשרד רואה חשבון לליווי בתהליך הוא ישדר את הדוח השנתי עבורכם.

07

לאחר שידור דוח שנתי

לאחר שידור דוח שנתי מקוון, צפו לקבל אישור שהטופס אכן נקלט במס הכנסה ובהמשך תשלח אליכם שומה – מה ירוכזו הנתונים עליהם דיווחתם והודעה אם נותרה לכם יתרה לתשלום למס הכנסה שעליכם לשלם, או לחילופין אם אתם זכאים להחזר מס יועבר הסכום ישירות אל חשבון הבנק שלכם.

מה קורה אם מתגלים מסמכים, מידע או מקורות נוספים לאחר שידור של דוח שנתי?

בקשה מנומקת לתיקון דוח שנתי, בצירוף מסמכים רלוונטיים, ניתן להגיש תוך ארבע שנים מתום השנה בה הוגש הדוח המקורי. באם פקיד השומה ימצא שהבקשה לתיקון מהותית היא תידון, ולאחר מכן תקבלו שומה חדשה או מכתב המפרט את סיבת דחיית התיקון. רואי החשבון של משרד רואה חשבון אדגר אגייב ישמחו לסייע לכם בהכנת דוח שנתי במקצועיות.